Бракує фахівців. У Кропивницькому в релокованому університеті створили кафедру екстремальної та кризової психології

Бракує фахівців. У Кропивницькому в релокованому університеті створили кафедру екстремальної та кризової психології

Бракує фахівців. У Кропивницькому в релокованому університеті створили кафедру екстремальної та кризової психології
У Донецькому держуніверситеті внутрішніх справ відкрили спеціальність "Психологія/юридична психологія". Фото: Андрія Фоменка

У Донецькому державному університеті внутрішніх справ, який через повномасштабне вторгнення Росії, переїхав у Кропивницький, відкрили спеціальність "Психологія/юридична психологія" і презентували кафедру екстремальної та кризової психології. Зробили це в партнерстві з обласним Центром з питань допомоги учасникам АТО та переселенцям. Чому з'явилася потреба у таких фахівцях, в етері Українського Радіо Кропивницького розповіли декан факультету підготовки фахівців для підрозділів досудового розслідування Ольга Ковальова та завідувач кафедри екстремальної та кризової психології на громадських засадах Андрій Фоменко.

Через російсько-українську війну в Україні не вистачає юридичних психологів, розповіла Ольга Ковальова. Ці фахівці мають знатися на психології злочинця, психології потерпілого, володіти основами надання психологічної допомоги, екстремальної та кризової психології. Юридичний психолог — це людина, яка обслуговує слідчі дії, досудовий процес, судові засідання, бере в них участь, дає висновки на всіх етапах судочинства та слідчих заходів. Таких спеціалістів не готують на Кіровоградщині й в областях які межують з нею.

В університеті створили кафедру екстремальної та кризової психології на громадських засадах. Андрій Фоменко пояснив, як змінилися вимоги до психологів у зв'язку з війною. "Дуже багато людей, які приходять зі знаннями кризової психології та не лишаються в цій діяльності тому, що кризова психологія складається з трьох напрямків. Перший — надання першої психологічної допомоги в гострому стресі. Друга – це робота з травмою. Третя — робота з втратою".

Нині бракує фахівців, які зможуть працювати саме у другому і третьому напрямках. "Нам потрібна велика кількість людей, які бажають бути залучені до цього процесу, мають необхідний рівень підготовки та мають необхідний рівень стресостійкості, " – говорить Андрій Фоменко.

За його словами, свої знання студенти-психологи зможуть застосовувати на практиці протягом років навчання. Вони будуть співпрацювати з практичними психологами, які працюють в університеті на громадських засадах.

Читайте також

  • "За агресією людини, травмованої війною, ховається біль",– інтерв'ю з кризовим психологом з Кропивницького Андрієм Фоменком
  • "Утримати лінію фронту, поки в тилу сформують бойові підрозділи", – інтерв'ю з військовим Сергієм Квашею
  • З фронту повертаються іншими людьми". Думки кропивницького бійця та психолога про те, як спілкуватись з військовими
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб"

На початок