"Це амбіції окремих депутатів",– Сергій Шульга про спробу зняття його з посади голови Кіровоградської облради

"Це амбіції окремих депутатів",– Сергій Шульга про спробу зняття його з посади голови Кіровоградської облради

"Це амбіції окремих депутатів",– Сергій Шульга про спробу зняття його з посади голови Кіровоградської облради
. Фото: Суспільне Кропивницький

Спробу зняття його з посади під час сесії 31 березня голова Кіровоградської обласної ради Сергій Шульга під час брифінгу пояснив "амбіціями окремих представників певних політичних сил". Розповів про своє ставлення до цього та власне бачення причини.

Про спробу зняти з посади (тут і далі – пряма мова – ред.)

Це не рішення фракцій політичних партій. Це амбіції окремих людей. Хочуть повернути відносини, які були до мого призначення, бо я не раз говорив, зокрема, про непрозорість призначення менеджменту, розподілу бюджетних грошей, вибору доріг, які ремонтують.

Не включив питання про висловлення недовіри в порядок денний, бо його подавали з порушенням регламенту ради. Депутати мене обрали головою, вони мене можуть і зняти з посади. Через можливу втрату посади я не переживаю, але це потрібно зробити в правовий спосіб. Коли ж я запитав у того, хто подав цю пропозицію – в чому терміновість, яка мотивація ставити це першим питанням порядку денного – чіткої відповіді я не отримав.

Перед сесійним засіданням відбулася зустріч з начальником ОВА Андрієм Райковичем, який наголосив на розгляді змін до бюджету й інших питаннях. Через десять хвилин він пішов, а перед тими, хто залишився, питання про зняття мене з посади підняв ексочільник облради Олександр Чорноіваненко, який прекрасно знає регламент. На депутатів тиснули. Мені теж неодноразово казали, щоб склав повноваження.

Чому його хочуть зняти з посади

Для багатьох я – як кістка в горлі, бо ставлю питання, яких ніколи не задавали. Кажуть, що зі мною неможливо домовитись – так, якщо справа стосується лобіювання власних інтересів. Мене звинувачували, що когось я призначав на посади незаконно, одноосібно, без депутатського голосування – це не відповідає дійсності. По театру імені Кропивницького – двічі в обладміністрації зірвали конкурс на посаду директора, і я, згідно з законодавством, на період війни призначив людину на цю посаду. Після війни, протягом трьох місяців, оголосять новий конкурс. По "Дніпро-Кіровоград" – я призначив виконувача обов’язків директора, на це я маю право. І Олександр Пісний досі перебуває в цьому статусі. А от за призначення на посаду на постійній основі мають голосувати депутати, але вони цього не роблять, хоча відповідні питання виносились на сесії.

Про зарплатню

2022 року 882 тисячі 350 гривень отримав на руки. Протягом року з цієї суми платив стипендію голови облради – п’ять тисяч гривень щомісяця. Ще мурал "Корифей Марко" малювали. Для порівняння – 2020 року голова облради Олександр Чорноіваненко отримав 995 тисяч 454 гривні зарплатні. За перший квартал 2023 року мені нарахували, їх я ще не отримав – бо депутати не проголосували, 107 тисяч 544 гривні.

Про звітування про роботу

Звіт про результати роботи за 2021 рік відбувся онлайн. Його визнали задовільним. Нині готують звіт за 2022 рік. Звітуватиму в другому кварталі, бо так визначила регламентна комісія облради. У першому кварталі мені звітували керівники комунальних підприємств, на основі цих звітів я готую свій.

Чи дійсно питання про зняття Сергія Шульги з посади виносили з порушенням регламенту

За інформацією керівниці справами апарату облради Альвіни Бондаренко, питання виносили з порушенням. 29 березня, сказала, відбулась президія, де обговорили питання, які винесуть на сесію 31 березня: "Начальник ОВА просив першим питанням розглянути зміни до бюджету на 2023 рік. Прохання депутати задовольнили".

Альвіна Бондаренко розповіла, що норму щодо оприлюднення питань порядку денного сесії за десять днів до засідання на період воєнного стану прибрали. Одночасно, згідно з регламентом ради, затвердженого самими ж депутатами, терміново виноситись на розгляд можуть виключно життєво важливі й термінові питання: "Наприклад, питання життєзабезпечення регіону. І то – за наявності усіх документів, необхідних для його розгляду та обґрунтованого вмотивування. Таке було на початку повномасштабного вторгнення. На президії, коли можна було обговорити питання щодо голови облради, цього не зробили, а до життєво важливих питань, згідно з регламентом, воно не належить. Тому депутати мають право ознайомитись з проєктом рішення до його винесення на розгляд".

Серед обов’язкових документів, потрібних для винесення питання на розгляд, є пояснювальна записка. Її на п’ятничному засіданні сесії, за словами керівниці справами апарату облради, в ініціаторів зняття Сергія Шульги з посади не було.

Що відомо

  • "Це кадрове, а не політичне рішення". Депутати розповіли, чому хочуть зняти з посади голову Кіровоградської облради
  • Як відбувалась сесія обласної ради 31 березня
  • Порушили регламент: пропозицію звільнити голову Кіровоградської облради мали внести завчасно – юристка
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок