"Це кадрове, а не політичне рішення". Депутати розповіли, чому хочуть зняти з посади голову Кіровоградської облради

"Це кадрове, а не політичне рішення". Депутати розповіли, чому хочуть зняти з посади голову Кіровоградської облради

"Це кадрове, а не політичне рішення". Депутати розповіли, чому хочуть зняти з посади голову Кіровоградської облради
Зліва направо - Юрій Дрозд, Олександр Горбунов, Олександр Чорноіваненко, Сергій Коваленко. Фото: Суспільне Кропивницький

"Це кадрове, а не політичне рішення". Представники фракцій в Кіровоградській обласній раді розповіли під час пресконференції, чому 35 депутатів хочуть зняти Сергія Шульгу з посади голови обласної ради. Свою позицію висловили Олександр Горбунов (фракція "За майбутнє"), Олександр Чорноіваненко (фракція "Батьківщина"), Сергій Коваленко ("Європейська солідарність") і Юрій Дрозд ("Слуга народу").

"Це амбіції окремих депутатів",– Сергій Шульга про спробу зняття його з посади голови Кіровоградської облради

Представник фракції "За майбутнє" Олександр Горбунов сказав, що голова обласної ради Сергій Шульга не реагує на звернення депутатів.

"Півтора року я й колеги подавали документи, які не доходять до розгляду в сесійній залі. Будь-яка пропозиція, яку подає депутат, згідно з законом має розглядатися в залі. Якщо є якісь нарікання до оформлення, то обов’язок секретаріату – допомогти депутатові правильно оформити. У будь-якому разі пропозиція повинна піти в зал на розгляд. Півтора року завертаються такі проєкти рішень".

Зі слів Олександра Горбунова, 12 січня на бюджетній комісії, де був присутній і Сергій Шульга, депутати всіх фракцій підтримали рішення щодо публічного звіту голови обласної ради й керівників комунальних підприємств на найближчій або позачерговій сесії.

"Після цього пройшли три засідання сесії. Реакції не було ніякої. Така реакція починається тоді, коли є вимога про звільнення. Тільки зараз у нього з’являється бажання прозвітувати. Ми маємо тоталітарний режим управління обласною радою. Голова обласної ради обраний депутатами. Він старший серед рівних. Якщо старший не може організувати роботу інших, то, я вважаю, таку людину треба змінювати".

35 депутатів, які хочуть зняти Сергія Шульгу з посади, Олександр Горбунов назвав "антикризовою депутатською більшістю".

"У неї входять депутати практично всіх фракцій, крім проросійської ОПЗЖ, яка стала адвокатом у голови. Справу про своє звільнення він не мав права брати в руки. Це конфлікт інтересів. Саме він заблокував своє питання. І зараз він хоче знову залишатися на посту".

Представник фракції "Батьківщина" Олександр Чорноіваненко нагадав статтю 55 "Закону про місцеве самоврядування" й Регламент обласної ради (пункт 10, частина 17), де сказано, як обирають і звільняють голову обласної ради.

"Голову обласної ради можна звільнити шляхом таємного голосування. Питання (наголошую, не проєкт рішення, а питання) про звільнення може бути внесене на розгляд обласної ради на вимогу не менш як третини депутатів. Нагадую, обласна рада складає 64 депутати. Ми маємо не одну третину (22), а 35 підписантів. З іншого боку, для того, щоб ухвалювати рішення, треба 50% плюс 1. Це 33 голоси. Тобто, як ви розумієте, фактично без таємного голосування, не ховаючись, депутати проголосували за недовіру голові обласної ради".

Олександр Чорноіваненко говорить про не реагування Сергія Шульги на звернення.

"Ми не могли достукатися протягом двох з половиною років. Він не слухав депутатів. Він вважав, що вони його підлеглі. І зараз вважає. Але він такий самий депутат, як і всі ми. Його вибрали, щоб він представляв депутатів й організовував роботу".

Зі слів Олександра Чорноіваненка, Сергій Шульга перевищує повноваження.

"Він не мав права одноосібно призначати й продовжувати контракт керівникам закладів охорони здоров’я. Йому треба було без конкурсу винести кандидатури, а сесія б ухвалила рішення. А вже після війни б провели конкурс за процедурою. На все це я отримав від нього відповідь – "Подавайте в суд".

Представник фракції "Європейська Солідарність" Сергій Коваленко на пресконференції почав говорити про роботу підприємства "Дніпро-Кіровоград". За його словами, підприємство працює неефективно через неякісне управління.

"У грудні ми дізналися про те, що НКРЕКП для свого ліцензіата "Дніпро-Кіровоград" встановила тариф 55 гривень за кубометр. Ми попросили Сергія Шульгу відзвітувати про це, оскільки ми не передавали "Дніпро-Кіровоград" в оперативне управління фахівцям департаменту житлово-комунального господарства, як, наприклад, лікарні передали в департамент здоров’я чи школи в департамент освіти. "Дніпро-Кіровоград" залишився в колективному управлінні обласної ради. Ми знаємо, що голова обласної ради приймає одноосібне рішення. А НКРЕКП приймає рішення з позиції власника. І виходить, що це була наша позиція – позиція депутатів щодо суми 55 гривень".

Сергій Коваленко каже: з 1 липня планують підняти тариф до понад 61 гривні. Також, за його словами, є питання до втрат води на підприємстві (говорить, їх 52 відсотки) і до того, що "Дніпро-Кіровоград" не має грошей платити кредит Світовому банку.

"Офіційно на бюджетній комісії було заявлено, що в підприємства немає коштів, щоб платити по кредиту й відсотках. І вже є звернення до обласної адміністрації, щоб взяти з обласного бюджету 88 мільйонів, щоб сплатити цю суму боргу. Також називається 160 мільйонів гривень різниці в тарифах. Ми не почули позиції й змушені були вдатися до такого кроку. Воно виглядає не політичним, а кадровим рішенням. Тому що тільки по "Дніпру-Кіровоград" купа питань".

Представник фракції "Слуга народу" Юрій Дрозд назвав нинішні події "політичною кризою".

"Мені найважче про це говорити, бо я з Сергієм Шульгою в одній фракції. Скажу, це все сталося не спонтанно. Він нас не чув. Коли я в нього запитав стосовно "Дніпро-Кіровоград", чого він призначає Олександра Пісного, він сказав, що це його рішення. Хоча перед цим ми з ним серйозно говорили, що туди треба ставити серйозний менеджмент. Ще у 2021 році була створена комісія з семи депутатів, і ми дивилися роботу цього підприємства. Коли я торік за шість місяців побачив фінансовий баланс по "Дніпро-Кіровоград", я тоді зайшов до Сергія Шульги й сказав, що нам треба щось робити. У 2021 році там був прибуток 10 мільйонів. У 2022 році збиток 296 мільйонів. Сергій Шульга сказав, що там нормальні керівники, і вони з цим питанням розберуться".

Зі слів Юрія Дрозда, він не помічав тиску на представників "Слуги народу" на Кіровоградщині з боку Офісу Президента України.

"Ніхто не тисне, однозначно. З ТатаровимОлег Татаров - заступник Керівника Офісу Президента України з 5 серпня 2020 року я бачився востаннє ще до війни. Ніякого тиску немає. І кому це потрібно? Адміністрації Президента й нашому Президенту є чим займатися. Я думаю, що їм цікава і наша область. Але насамперед у них увага до Збройних Сил і війни, яка йде. І ця політична криза, яка в нас склалася, нікому не потрібна".

Читайте також

Спробу зняття його з посади під час сесії 31 березня голова Кіровоградської обласної ради Сергій Шульга під час брифінгу пояснив "амбіціями окремих представників певних політичних сил". Розповів про своє ставлення до цього та власне бачення причини

Що відомо

  • Як відбувалась сесія обласної ради 31 березня
  • Порушили регламент: пропозицію звільнити голову Кіровоградської облради мали внести завчасно – юристка

Вибір редакції

На початок