Селище Нове і Кропивницький з‘єднають водогоном. Його будівництво запланували у найближчі пів року. Про це Суспільному розповів керівник підприємства "Дніпро-Кіровоград" Олександр Пісний. За його словами, ресурси наявних свердловин вичерпуються, і через це у селищі виникають перебої з водопостачанням. Також бракує води жителям Катеринівської громади.
Новий водогін забезпечить цілодобовою водою 10 тисяч споживачів, говорить Олександр Пісний. Наявні місцеві свердловини, якими зараз користуються жителі селища, залишать у резерві. "Знаю, що літом чинний постачальник обмежував обсяги подачі води, щоб збалансувати ресурс. Робота нового водогону не залежатиме від локальних свердловин".
У 2016 році обласна рада ухвалила рішення про приєднання водомереж селища Нового до водогону "Дніпро-Кіровоград". Вартість проєкту тоді перевищувала 100 мільйонів гривень, говорить Олександр Пісний. Нинішній проєкт буде дешевшим більш ніж удвічі.
За словами керівника підприємства "Дніпро-Кіровоград", гроші з обласного бюджету на проєкт не залучатимуть. 20 мільйонів гривень виділяє UNICEFМіжнародна організація, яка діє під егідою ООН. За ці гроші куплять труби й інше устаткування. Також до реалізації проєкту долучається приватний інвестор.
Зараз воду до селища Нового постачає комунальне підприємство "Теплоенергетик". Його керівник Олександр Чельник сказав: мережам – 40 років. Нині працюють обидві свердловини. Загалом водогін зношений.
"Це протяжний водогін, завдовжки шість кілометрів. Він вичерпав усі терміни експлуатаційної придатності. Час від часу відбуваються руйнування і на самих мережах, і на лініях електропередач, які живлять насоси. Також є купа інших технічних проблем, пов’язаних з застарілим обладнанням. Воно не спроможне подавати воду тієї якості, яка передбачена санітарними нормами".
За словами Олександра Чельника, забезпечення селища Нового водопостачанням приносить "Теплоенергетику" збитки вісім мільйонів гривень щороку.
"Спочатку міська рада затверджувала економічно обґрунтований тариф понад 100 гривень за куб, – каже Олександр Чельник. – Але, враховуючи суспільні інтереси, вона своїм другим рішенням застосувала для жителів селища Нового тариф "Дніпро-Кіровоград", тобто понад 45 гривень. Ми на кожному кубі води маємо 60 гривень збитків. Тому якщо водне господарство селища Нового передадуть "Дніпро-Кіровоград", то відповідно підприємство "Теплоенергетик" позбавиться збитків упродовж року".
Читайте також
- У селищі Новому третій тиждень воду подають за графіком. Влітку у селищі частішають перебої водопостачання
- У Новому на Кіровоградщині подорожчала вода. Чому підвищили тариф і абонплату
- Міняють водогін, що не працював п’ять років. У Кропивницькому почали капітальний ремонт Вокзальної
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області http://surl.li/evtwt
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб