У Кропивницькому сміттєзвалище виробило майже чотири мільйони кіловатів електрики

У Кропивницькому сміттєзвалище виробило майже чотири мільйони кіловатів електрики

У Кропивницькому сміттєзвалище виробило майже чотири мільйони кіловатів електрики
. Фото: Кропивницької міськради

У Кропивницькому за 2022 рік установка з дегазації Знешкодження місцевості, повітря, предметів заражених отруйними речовинами.міського сміттєзвалища передала у загальну мережу майже чотири мільйони кіловатів електрики. Про це Суспільному розповіла Галина Богомаз-Кулик – речниця компанії "Екостайл", яке займається вивезенням сміття.

За її словами, електроенергію виробили з 2 304 238 кубічних метрів звалищного газу (метану), вилученого зі сміття біогазовою установкою. Директор компанії, яка облаштувала установку, Олександр Саустенко сказав, що в Україні встановили сім таких когенераційних Це технологічний процес виробництва двох видів енергії одночасно, зокрема, електричної та теплової. станцій. Кропивницька, попри російське вторгнення, працює стабільно.

"Ми вивчали кропивницьке сміттєзвалище, бачимо, що показники вироблення електроенергії у порівнянні з 2021 роком не значно зменшилися. Але все ж відключення світла і пошкодження Росією загальноукраїнських мереж вплинуло на нашу роботу по Україні, оскільки біоустановки не можуть працювати за відсутності електрики в мережі. Тому й бували простої. Окрім того, через часті та різкі відключення і включення електроенергії у нас виходили з ладу запобіжники, тому що через високу напругу відбувалися короткі замикання кабелів. Деякі з наших об’єктів понад 14-15 годин були відключені від електроенергії, тому й ефективність їхньої роботи значно знизилася".

За словами Олександра Саустенка, вироблена електроенергія відвантажується в загальну мережу щохвилини. "Крім того, що ми допомагали нашій країні зменшувати навантаження на електричну мережу, ми також вирішували й екологічні проблеми. Зокрема, у 2022 році завдяки роботі біогазової установки зменшилась кількість викидів газу СО2 у Кропивницькому в еквіваленті 16688 тонн".

Що відомо

У Кропивницькому на міському сміттєзвалищі систему дегазації, яка перетворює небезпечний біогаз (метан) в електроенергію, встановили у 2019 році.

Читайте також

  • Кропивницьке підприємство "Екостайл" шукає працівників замість мобілізованих. Скількох не вистачає
  • У Світловодській громаді на Кіровоградщині відновили вуличне освітлення
  • У Кропивницькому готують проєкт будівництва додаткових електромереж для теплових котелень
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок