У Кропивницькому готують проєкт будівництва додаткових електромереж для теплових котелень

У Кропивницькому готують проєкт будівництва додаткових електромереж для теплових котелень

У Кропивницькому готують проєкт будівництва додаткових електромереж для теплових котелень
Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому готують проєкт будівництва тимчасових додаткових ліній електромереж для теплових котелень. Про це Суспільному розповів начальник комунального підприємства "Теплоенергетик" Олександр Чельник. В умовах відключень електроенергії нині котельні подають тепло 11 годин на добу. Від споживачів отримують скарги про те, що у квартирах холодно.

Послугу централізованого опалення у Кропивницькому надає комунальне підприємство "Теплоенергетик". Споживачі — 13,5 тисяч родин і бюджетні установи: лікарні, школи, дитсадки, адмінбудівлі.

Від початку введення графіків відключень електрики котельні подають тепло з перервами, пояснив Олександр Чельник: "Котельні працювали 10-11 годин, а то і ще менше. На сьогодні ми маємо дві години відсутності електропостачання, а чотири години є. Це дещо покращило ситуацію".

Робота котельні залежить від графіків відключень електроенергії, розповів майстер дільниці Роман Тимченко. Кожне відключення і включення негативно впливає на мережі: "Будь-яке обладнання не розраховане на "годину працює - годину зупинка", а розраховане так: восени увімкнули, весною вимкнули".

Нині готують проєкт будівництва тимчасових ліній електромереж, щоб перепідключити на них теплові котельні й надавати тепло незалежно від графіків включення електроенергії, говорить Олександр Чельник. "Ми зараз розробляємо швидко проєкти, погоджуємо їх з обленерго, і приєднаємо котельні по певному списку, де ми бачимо, що енергетики можуть нам в цьому допомогти".

Встановлення опор, прокладання повітряної лінії, допоміжні роботи, пов’язані з кріпленнями, облаштуванням пристроїв в середині котельні — це потребує певних технічних рішень і певного обладнання, яке треба замовити й дочекатись його постачання. Вартість і терміни реалізації проєкту в умовах воєнного стану не називають.

Скарги на відсутність тепла від кропивничан отримують щотижня, говорить Олександр Чельник. За місяць – сотні.

У квартирі кропивничанки Рози Качур централізоване опалення. У кімнаті на термометрі – 14 градусів тепла. Жінка розповіла, за місяць платить понад три тисячі гривень за опалення. "Після скарг на холод з підприємства приходила інспекторка, сказала: буде перерахунок. Я не проти перерахунку, але ж хочу, щоб було тепло у квартирі".

Що відомо

Графіки планових і аварійних відключень електрики в області ввели у жовтні, через масовані обстріли російськими військами енергосистеми України. Цього тижня електропостачання в регіоні здійснюється за графіком — чотири години електропостачання є, два немає. Тиждень тому було дві години через дві.

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок