"Ще один стрес дітям був би зайвий": вчителі кропивницького ліцею про скасування ДПА

"Ще один стрес дітям був би зайвий": вчителі кропивницького ліцею про скасування ДПА

"Ще один стрес дітям був би зайвий": вчителі кропивницького ліцею про скасування ДПА
. Фото: Суспільне Кропивницький

Учні четвертих і дев'ятих класів не будуть складати державну підсумкову атестацію. Іспит для них цьогоріч скасувало Міністерство освіти. Учні, батьки та вчителі кропивницького ліцею "Максимум", з якими поспілкувались журналісти Суспільного, підтримують таке рішення.

Державна підсумкова атестація – це оцінка результатів навчання учнів у школі за ключовими предметами. Її складають учні четвертих, дев’ятих та одинадцятих класів. Чи скасують ДПА для одинадцятих класів, Міністерство освіти України визначається.

Підсумкову атестацію школярі не складають з 2020 року. Спочатку її скасовували через коронавірус, нині через воєнний стан. Начальниця відділу обласного департаменту освіти Світлана Янкул розповіла Суспільному, скасування пов’язане "з безпекою дітей під час освітнього процесу".

Четвертокласники кропивницького ліцею "Максимум" навесні мали складати ДПА з математики та української мови. "Я вважаю, це добре, що її скасували, — говорить класна керівниця 4-В класу Вікторія Кадирбекова. – Тому що діти нині мають певний стрес і для них це буде ще більшим стресом, якщо вони будуть здавати підсумкову атестацію".

Спеціально до атестації не готувалися, говорить вчителька, виконували подібні завдання під час уроків: "Взагалі проводиться підсумкова діагностувальна робота. Всі знання, які діти отримали протягом чотирьох років, вони мають викласти на аркуш, виконавши певні завдання".

Мама четвертокласника Юлія Щериця каже, задоволена, що атестацію скасували: "І так достатньо тривог, підвалів, всього іншого, тому я не розповідала детально дитині, що це таке і навіщо воно потрібно. Він знає, що це, але не примушувала вчити, жодних репетиторів, нам достатньо шкільних уроків".

У дев’ятикласників державна підсумкова атестація мала бути з трьох предметів: математика та диктант з української мови обов’язкові, третій на вибір. У цьому ліцеї — це англійська мова.

"З одного боку я підтримую рішення Міносвіти про скасування ДПА, — говорить вчителька англійської мови Наталія Пилипишина. – А з іншого така процедура дійсно дає стимул, мотивацію для учня отримувати якісні знання, бути відповідальним за своє майбутнє".

Дев’ятикласників ліцею готували до перевірки знань, каже учениця Анна Павловська: "У нас були спеціально відведені уроки, де ми повторювали матеріал". Учень Дмитро Шведенко говорить, що "видихнув", після того, як дізнався про скасування: "Але я думаю не варто забувати через що її скасували: через воєнний стан, через численні бомбардування, тривоги, пошкодження інфраструктурних об’єктів".

Звільнення від ДПА не вплине на якість освіти, вважає начальниця відділу обласного департаменту освіти Світлана Янкул: "Це все-таки вид контролю. Якість перевіряється контрольними роботами в кінці семестру і навчального року, вони обов’язково будуть".

Що відомо

В області понад 10 тисяч четвертокласників і близько 9 тисяч учнів дев'ятих класів.

Читайте також

  • "Вони всі відкриті до дітей" – організатори й журі конкурсу "Учитель року" про переможців на Кіровоградщині
  • Звідки взялось слово "порєбрік", що таке "шольцити". Кропивницька філологиня – про слова, що виникли під час війни
  • У Кропивницькому два університети перейшли на дистанційне навчання
  • У Кропивницькому обласна бібліотека імені Чижевського ініціювала акцію "Подаруй бібліотеці українську книгу" до міжнародного Дня книгодарування, який відзначають 14 лютого.
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок