Кропивничанам, які безплатно селять у себе переселенців, заборгували компенсацію

Кропивничанам, які безплатно селять у себе переселенців, заборгували компенсацію

Кропивничанам, які безплатно селять у себе переселенців, заборгували компенсацію
. Суспільне Кропивницький

Кропивничанам, які безплатно селять у себе переселенців, заборгували компенсацію за комунальні послуги. Це майже півтори тисячі людей, які беруть участь в урядовій програмі "Прихисток". Вона розпочалась торік у березні. Українців просять безплатно надавати житло переселенцям натомість держава пропонує гроші на оплату житлово-комунальних послуг. Кропивничанам за це заборгували майже шість мільйонів гривень. Чому і коли будуть гроші?

За проживання одного переселенця нараховують 30 гривень за день.

Переселенка Олена Ховалкіна каже, за осінь компенсація господарці будинку, в якому вона живе, не надійшла: "З вересня живу у жіночки, з дітьми. Люди за жовтень отримують, а вона ще за вересень не отримала. За електрику треба платити, газ, опалення".

Кропивничанка Олена Слізкая у грудні прихистила трьох переселенців: "Людям потрібна допомога. А як інакше? Я ще компенсацію від держави не отримувала, там затримка є, я чула".

Пенсіонерка Світлана Покидько показує світлину зруйнованої 7 червня російською армією квартиру в Баштанці. Звідти виїхали з сестрою до влучання ракети. "Це наша квартира, вона знаходилась біля адміністрації. І в годину ночі полетіли ракети, зруйнували адміністрацію і хвилею знесло нашу квартиру. Ми залишилися без майна, без одягу, без взуття, без улюблених речей, фотографій".

З червня сестри змінили три квартири в Кропивницькому. В останній живуть з початку зими: "Тут квартири дуже дорогі. Зняли спочатку за 10 тисяч. Всі гроші, які були, "вигребли". Потім переїхали в другу – п'ять тисяч платили, і плюс комунальні послуги".

У Кропивницькому з початку повномасштабної війни, скориставшись соціальною програмою "Прихисток", знайшли житло 4 200 переселенців з 26 тисяч, які приїхали в місто. Торік кропивничанам відшкодували 4,5 мільйони гривень 1378 жителям міста за їхнє проживання, розповіла директорка департаменту соцполітики Кропивницької міськради Юлія Вовк.

Зі слів директорки департаменту, є борг за три місяці. Не відшкодували 5 мільйонів 751 тисячі гривень. "З вересня ця компенсація відшкодовується за гроші Товариства Червоного Хреста. Всі розрахунки ми подали до обласної військової адміністрації, а військова адміністрація надала до Мінрегіону. Тому ми чекаємо, коли надійдуть кошти. Ми навпаки зацікавлені в тому, щоб люди надавали прихисток, тому що людина без житла потрапляє в категорію зі складними життєвими обставинами".

У Товаристві Червоного Хреста інформацію про те, коли буде компенсація, пообіцяли надати у наступний вівторок.

Що відомо

Щоб отримати компенсацію, у центр адмінпослуг щомісяця, крім заяви, необхідно надавати документи на власність житла і довідку переселенця. Компенсацію надають якщо немає заборгованості за комунальні послуги.

Читайте також

  • У дитсадку селища Нове на Кіровоградщині працює гуртожиток для переселенців
  • Що робити, якщо для виходу на пенсію бракує стажу і чи зросте його тривалість
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

На початок