Для самотніх кропивничан старше 60 років обладнали два пункти незламності

Для самотніх кропивничан старше 60 років обладнали два пункти незламності

Для самотніх кропивничан старше 60 років обладнали два пункти незламності
. Суспільне Кропивницький

Для самотніх людей старше 60 років у Кропивницькому обладнали два пункти незламності. Там можна буде перебувати на час повних відключення електроенергії, води й газу в місті. Одиноких кропивничан, якими опікується територіальний центр, у місті тисяча 70. Людей, які не перебувають на обліку в центрі, 230. Про них надали відомості квартальні комітети, розповіла директорка департаменту соцполітики Кропивницької міськради Юлія Вовк.

На облаштування обох пунктів витратили 180 тисяч гривень з резервного фонду міського бюджету Кропивницького. На ці гроші придбали генератори, пічки, воду й продукти. Ліжка передали благодійники.

Один пункт розмістили в кропивницькому центрі тимчасового перебування бездомних людей за адресою вулиця Олени Теліги, 75. Під час виборів тут працювала дільнична комісія. В одній кімнаті встановили 27 ліжок. За потреби додадуть ще 20, розповів директор центру Олександр Желізняк.

В іншому приміщенні облаштували 20 сидячих місць. Також у пункті є подовжувачі для зарядки телефонів, запас води, посуд, чайники засоби гігієни – серветки, дезінфектори й паперові рушники.

Ще один пункт незламності відкрили в територіальному центрі соціального обслуговування на вулиці Кропивницького, 106. Він розрахований на 25 людей. Тут є запаси питної води, дезінфектори, чайник, серветки, печиво, на вулиці стоїть генератор.

Для самотніх кропивничан старше 60 років обладнали два пункти незламності
Суспільне Кропивницький

Директорка територіального центру соціального обслуговування Світлана Юхименко розповіла Суспільному, що в центрі на обліку 1070 людей. До них ходять додому соціальні працівники. У пунктах незламності планують розміщувати зовсім самотніх.

"Це ті, кому в умовах блекауту взагалі ніхто не зможе допомогти – ні сусіди, ні родичі, тобто єдиний заклад, який забезпечуватиме їм допомогу – територіальний центр".

Зі слів Світлани Юхименко, соціальні робітники цілодобово чергуватимуть у разі повної відсутності води, світла й комунальних зручностей. Для цього розробили графіки.

Для розміщення людини в пункті незламності має бути її згода, каже Юлія Вовк. Якщо людина не погоджується і відключення тривають кілька днів, то соціальні працівники мають нагадати про шкоду для здоров’я в такому випадку.

"Якщо ж люди й далі не погодяться, то соціальні працівники принаймні знатимуть, де залишились такі вдома і, по можливості, опікуватимуться ними там".

Якщо одинокі люди не можуть самостійно пересуватись, до них приїде соціальне таксі.

Читайте також

  • "Нас не лякає відключення світла". У кропивницькому Центрі для молоді з інвалідністю "Сильні духом" окопні свічки виготовляють незалежно від того, чи є електроенергія
  • "Хлопці строчать з кулеметів, а ми на машинках". Жительки Новомиргорода шиють амуніцію військовим
  • Бійці можуть звертатися до психологів Кіровоградського обласного шпиталю без направлення
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок