Дані про репресованих у 1920-1950 роках в Україні вносять в базу "Український мартиролог 20 століття". Ця база загальнодоступна і розміщена на офіційному сайті Державної архівної служби України. Про це розповіла директорка Державного архіву Кіровоградської області Лілія Маренець.
У мартиролог вносять всі відомості, які є в державних обласних архівах і у двох галузевих – Служби безпеки й Міністерства внутрішніх справ. Кожний обласний архів описує ті документи, архівно-слідчі справи, які перебувають в нього на зберіганні. Є дані й про репресованих, і про реабілітованих.
За день вносить відомості про 20 людей, говорить працівник архіву Антон Кирилов.
"Я вношу дані про людину переважно з її анкети. Це прізвище, ім’я, по батькові, рік народження, місце проживання у рік арешту, рід занять. Найголовніше – вирок і відомості про реабілітацію".
У базі даних "Український мартиролог" доступна інформація про 105 тисяч політрепресованих. Пошук працює за різними запитами, каже Лілія Маренець. "Можна вбити прізвище, національність, дату народження. Також це можуть бути дати арешту, вироку і смерті людини".
Мирон Архипович Карпов – один з понад двох з половиною тисяч репресованих з Кіровоградської області, відомості про яких внесли в базу даних "Український мартиролог". "Його заарештували за те, що, працюючи бригадиром колгоспу імені Щорса, він був вороже налаштований проти радянської влади", – розповіла Лілія Маренець.
Читайте також
- Від метричних книг до особових справ. Кіровоградський архів входить у п’ятірку лідерів з цифрування документів
- Кіровоградській області – 84 роки. Кропивницький історик розповів, як формувався регіон в його сучасних межах
- У Знам'янці Другій на Кіровоградщині декомунізували залізничну зупинку. Тепер замість "Колгоспна" вона має назву "Степова"
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб