Кропивничани долучились до написання диктанту національної єдності. Це щорічна акція до Дня української писемності та мови. В обласну бібліотеку імені Чижевського в Кропивницькому писати диктант прийшли 38 людей.
Радіодиктант започаткувала команда Українського Радіо у 2000 році. Писати його можуть усі охочі. Його потрібно писати від руки. Якщо у вас вимкнули електрику і ви не змогли написати одночасно зі всіма, це можна зробити у зручний час, переглянувши запис на цифрових платформах Суспільного.
Диктант розпочався об 11:15. Його мета — об’єднати людей навколо України в усьому світі. Цього року текст читала народна артистка, Герой України Ада Роговцева. Працювала зі студії в бомбосховищі. Авторка диктанту — українська письменниця та режисерка Ірина Цілик.
Кропивницька художниця Ольга Краснопольська диктант єдності писала вперше: "Така атмосфера, як на іспиті. Читали добре, мені сподобалося. Здалося, що не дуже складний диктант, але в мене найбільше проблем виникло з пунктуацією".
Писали диктант 20 хвилин. Після завершення учасник акції, голова обласної спілки вірмен України Тігран Хачатрян поділився враженнями: "Дуже багато років я не перевіряв свої знання і хотілося б побачити, як я впорався із цієї задачею. Тому що сьогодні наші хлопці захищають нашу державу, захищають нашу мову і потрібно перевірити свої знання й на цьому фронті".
Писати диктант дуже важливо, щоб усвідомлювати себе українцями, вважає держслужбовець Сергій Пастернак: "Ада Роговцева диктувала дуже емоційно. Але вона залишала загадки, тому що незрозуміло іноді, де розставляти знаки пунктуації. Але це дуже цікаво".
Учасниця акції, курсантка Софія Оніпко цього року вперше планує відправити радіодиктант на перевірку: "Писала не вперше, але ніколи не відправляла. Дуже зворушливий текст, оскільки відчуваєш все на собі, розумієш, що багато хто з людей пережив зараз втрату рідного дому. Диктувалося трішки незвичайно".
Цьогорічний радіодиктант нескладний — рівня десятого класу, вважає вчителька української мови та літератури Віра Соколова: "Цей диктант перевіряв не рівень навченості, а рівень грамотності українців. І, мені здається, досить таки круто вийшло у Ади Роговцевої із інтонацією і дикцією — вона збивала подекуди тих, хто не знає законів синтаксису, їм було складно із розстановкою розділових знаків".
За два дні текст диктанту буде на сайті Українського радіо та Суспільного.
Куди надсилати на перевірку
Надіслати диктант на перевірку потрібно до 11:00 10 листопада.
- Паперовий лист потрібно надіслати за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше 10 листопада.
- Сфотографувати/відсканувати написаний текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) та надіслати його до 11:00 10 листопада на адресу [email protected] або через електронну форму для отримання робіт.
Читайте також
- Класи порожні. У селі Павлогірківка Кропивницького району реорганізували школу.
- Розклад уроків не змінювали. Як у кропивницькій школі пристосувались до відключення електроенергії.
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб