У Кропивницькому вдвічі зросла кількість звернень щодо житлової субсидії

У Кропивницькому вдвічі зросла кількість звернень щодо житлової субсидії

У Кропивницькому вдвічі зросла кількість звернень щодо житлової субсидії
. Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому вдвічі, як порівняти з літом, зросла кількість звернень щодо житлової субсидії. Про це Суспільному розповів начальник відділу департаменту соціального захисту міської ради Андрій Рибальченко. Нині заяви на отримання субсидіїДержавної допомоги на оплату комунальних послуг., подають ті, хто не одержував її 2021 року, та переселенці.

Зі слів Андрія Рибальченка, у зв’язку з воєнним станом по субсидію не треба звертатися людям, з яким фактично не проживав хтось з прописаних за їхньою адресою: "Їм з 1 травня автоматично продовжено строк дії субсидії".

Тим же, у кого змінився склад сім’ї, виписався мешканець або прописався, хто має у власності інше житло або здійснив покупку на суму більше 50 тисяч гривень, сказав, потрібно звернутися протягом 30 днів.

Крім місцевих жителів, звернутися по субсидію можуть переселенці. Для цього потрібно заповнити заяву-декларацію. Договір оренди житла надавати не потрібно, сказав Андрій Рибальченко.

Начальниця відділу обласного департаменту соціального захисту населення Олена Михальченко назвала обов'язкові умови для отримання субсидії переселенцями: "Працевлаштування або зайнятість, або перебування на обліку у центрі зайнятості, догляд за дитиною до трьох років і сплата єдиного соціального внеску у повному обсязі. Це для працездатних людей".

Виплати державної допомоги на оплату комунальних послуг в області отримують 79 тисяч родин. З початку 2022 року на житлові субсидії жителям Кіровоградської області нарахували 688 мільйонів гривень.

За словами Олени Михальченко, гроші отримувачам субсидій надходять своєчасно, заборгованості немає: "В неопалювальний період середній розмір субсидії становить трохи більше 200 гривень, з початком опалювального сезону він значно зросте. Минулого року він становив близько 1700 гривень на одне домогосподарство".

Заяви на субсидії приймають у центрах надання адміністративних послуг усіх громад області, сказала Олена Михальченко: "Тільки заява і декларація. Іншого нічого не передбачено. Єдине, що пред’являється – паспорт, свідоцтво про народження дітей, ідентифікаційний код".

Андрій Рибальченко прогнозує збільшення звернень за субсидіями у жовтні.

"Субсидія – суттєва економія"

79-річна Віра Крупельницька прийшла в кропивницький центр адмінпослуг подати заяву на отримання субсидії. Розповіла, що 2021 року без субсидії у зимові місяці за комунальні послуги платила 2600 гривень, отримуючи 3050 гривень пенсії: "Лишається тільки на хліб, на молоко – раз на два тижні, і якоїсь крупи купити. Про м'ясо давно забули, а сало – то, взагалі, не по кишені".

2021 року, сказала, субсидію не отримувала: "З мене зняли її, бо син не працював пів року. Нині син працює офіційно, і я маю повне право знову подавати документи на виплату субсидій".

Субсидію жінка має отримати з жовтня. Розраховує на 1500-1600 гривень. Вважає це суттєвою допомогою.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок