Рік збирали пенсію на машину дров. Пенсіонери з Кіровоградщини готуються до зими

Рік збирали пенсію на машину дров. Пенсіонери з Кіровоградщини готуються до зими

Рік збирали пенсію на машину дров. Пенсіонери з Кіровоградщини готуються до зими
Суспільне Кропивницький

Подружжя з села Гордіївка Компаніївської громади Кіровоградської області впродовж року збирали дві пенсії, щоб купити машину дров на зиму. Своє село називають місцем, де зупинився час, але не ріст цін на дрова, які у цьому році купували за вдвічі вищою ціною за торішню.

Село Гордіївка – одне з восьми, що входять до Першотравенського старостату Компаніївської громади, розповів староста Анатолій Томило. З сотні людей, які жили тут понад 40 років тому, лишились восьмеро. Життя у селі почало завмирати на початку 90-х років минулого століття, а нині здається, що час зупинився зовсім.

На вулиці Шевченка залишились два десяти будинків, де живуть люди. Подружжя Кажанових у будинку мешкають 40 років. Тримають господарство.

Нині готуються до зими – купили дрова. Заплатили 17 тисяч гривень, розповів Микола Кажанов. "Для мене дорого. Мені треба рік збирати з пенсії. 2100 гривень пенсія у мене і у жінки стільки ж. Економимо, трохи є паїв".

Розповів, у минулому році, таку кількість дров купували за вісім тисяч гривень. На один сезон потрібно чотири складометри, тобто одна машина. "У минулому році зовсім впритул залишилось дров. Теном обігріваємо ще у прохолодні дні".

Говорить, з дружиною живуть від пенсії до пенсії, але раді, що є дах над головою.

Читайте також

  • Жительці Бережинки на Кіровоградщині немає за що купити дров
  • На Кіровоградщині попит на дрова вдвічі перевищує можливості із заготівлі
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок