Перейти до основного змісту
Договір оренди – обов’язковий. Як переселенцям на Кіровоградщині оформити субсидію на житло

Договір оренди – обов’язковий. Як переселенцям на Кіровоградщині оформити субсидію на житло

У Кіровоградській області переселенці можуть оформити субсидію на відшкодування вартості оренди житла. Це експериментальний проєкт уряду, який розпочався 29 січня. Розрахований на два роки.

Про це Суспільному розповіла заступниця начальника управління пенсійного фонду в області Інна Максименко.

З її слів, процес призначення субсидії розпочинається після подання людиною, яка орендує житло і має договір оренди, відповідної заяви. Подати заявку на субсидію можна у сервісних центрах Пенсійного фонду, через його вебпортал, у центрах надання адміністративних послуг й банках, які надають субсидії та пенсії.

"Потрібен наймодавець та наймач. Заяву підписують обидва. Тому й має бути договір оренди".

При оформленні субсидії не рахують дохід членів родини:

  • які перебувають на повному державному утриманні;
  • дітей, які навчаються і понад три місяці живуть у гуртожитку;
  • військових;
  • полонених та депортованих за межі України.
"Це люди, які є у складі сім’ї, але їх не включають до складу домогосподарства".

Отримати гроші можуть переселенці:

  • які не мають власного житла або воно зруйноване чи непридатне для проживання;
  • які хочуть орендувати житло, але не мають достатньо грошей для цього чи витрачають на оренду понад 20% сукупних доходів;
  • не беруть участі у програмі безоплатного проживання "Прихисток";
  • не отримують від держави допомогу на проживання, крім субсидії на житлово-комунальні послуги.

Якою буде компенсація, визначатимуть індивідуально для кожної сім’ї, сказала заступниця начальника управління. З її слів, враховують спільний дохід та регіон проживання. Уряд затвердив вартість оренди одного квадратного метра однокімнатної квартири на рівні 193 гривень 60 копійок.

"Якщо брати саме 35,22 квадратного метра за соціальну площу для двох людей, які претендують на субсидію, то вартість для міста Кропивницький буде 6204 гривні 91 копійка, а для області – 3886 гривень. Обов’язкова плата, наприклад, чотири тисячі вийшла, згідно з доходами за кількістю членів сім’ї – залишається 2200 гривень для того, щоб ми відшкодовували людині цю частку. Це й буде субсидія".

Переселенка з Сіверськодонецька Луганської області Олена Єфімова у Кропивницькому живе з 2022 року. Через російську окупацію, сказала, втратила там житло.

"Мою квартиру вкрали на рівні іншої держави. Ті, хто прийшов на нашу землю – ті й украли".

Нині жінка винаймає у кропивницькому вже другу квартиру, платить 6200 гривень за оренду й тисячу гривень за комунальні послуги. Про урядову компенсацію за винайм житла для переселенців, сказала, чула від знайомих.

"Питання в тому, чи буде перекликатися з іншою допомогою – "Прихисток", з 2022 року. Ті, хто пропонують житло переселенцям, можуть оформити допомогу – 450 гривень за людину. Треба вирішувати, де буде вигідніше".

За інформацією Інни Максименко, цей експериментальний проєкт діятиме два роки. Нині в регіоні 19 тисяч 600 родин з 82 тисяч переселенців отримують соціальну допомогу на проживання, 2028 власників житла прихистили переселенців безплатно.

Топ дня
Вибір редакції
На початок