Перейти до основного змісту
У селі на Кіровоградщині для переселенців облаштували більше пів сотні будинків

У селі на Кіровоградщині для переселенців облаштували більше пів сотні будинків

У селі на Кіровоградщині для переселенців облаштували більше пів сотні будинків
. Суспільне Кропивницький

У селі Новоукраїнського району Кіровоградської області для переселенців облаштували більше пів сотні будинків. За час повномасштабного вторгнення Росії в Україну, там побували 300 жителів інших областей, розповів староста села. Хтось поїхав далі, більшість лишились. Назву села і своє прізвище, з міркувань безпеки, попросив не називати. Суспільне дізнавалось, чим допомагають переселенцям.

Допомагати людям, які рятуються від війни, вирішили дві жительки села. Вони згуртували інших селян і зареєстрували благодійний фонд "Прихисток". Для людей, які рятуються від війни зібрали одяг, взуття, дитячі іграшки та предмети гігієни, розповіла представниці фонду Тетяна Босько та Віталія Панкул.

У селі на Кіровоградщині для переселенців облаштували більше пів сотні будинків
Речі для переселенців, зібрані жителями села. Суспільне Кропивницький

Облаштовувати сільські будинки для переселенців почали з початку повномасштабного вторгнення Росії, сказала Тетяна Босько. Розселяючи людей, давали їм постільну білизну, подушки, ковдри, матраци, килими, посуд: "Були люди з Київської і Чернігівської області, але вони вже поїхали з села.Нині в цих будинках живуть люди з Сєвєродонецька, Краматорська. Будинки є, не вистачає ліжок, столів, стільців, інших меблів, щоб облаштувати ці будинки".

Нині в селі живуть 250 переселенців, сказав староста. Облаштували для них будинки, в яких ніхто не жив більше десяти років.

Переселенці з Луганської області

Переселенка Маргарита Ліпова розповіла – не знали, куди їдуть: "Сказали евакуюватись, бо йдуть бої. Порозбивали все. Вночі приїхали, нас розмістили".

В одному будинку живуть п’ятеро дорослих і двоє дітей. За час життя у селі родина поповнилась двома котами.

Зі слів переселенки Інни Ліпової, сумують за домом: "Свого дому нічого не замінить. Дуже хочеться додому, яким би він не був – без вікон, без даху – але хочеться додому".

Хоче додому і переселенка Олена Ванькевич: "Живу з думкою, що додому поїду. Залишитись не хочу. Хоча тут дуже добрі люди. Але хочу додому".

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Топ дня

Вибір редакції

На початок