У селі Новоукраїнського району Кіровоградської області для переселенців облаштували більше пів сотні будинків. За час повномасштабного вторгнення Росії в Україну, там побували 300 жителів інших областей, розповів староста села. Хтось поїхав далі, більшість лишились. Назву села і своє прізвище, з міркувань безпеки, попросив не називати. Суспільне дізнавалось, чим допомагають переселенцям.
Допомагати людям, які рятуються від війни, вирішили дві жительки села. Вони згуртували інших селян і зареєстрували благодійний фонд "Прихисток". Для людей, які рятуються від війни зібрали одяг, взуття, дитячі іграшки та предмети гігієни, розповіла представниці фонду Тетяна Босько та Віталія Панкул.
Облаштовувати сільські будинки для переселенців почали з початку повномасштабного вторгнення Росії, сказала Тетяна Босько. Розселяючи людей, давали їм постільну білизну, подушки, ковдри, матраци, килими, посуд: "Були люди з Київської і Чернігівської області, але вони вже поїхали з села.Нині в цих будинках живуть люди з Сєвєродонецька, Краматорська. Будинки є, не вистачає ліжок, столів, стільців, інших меблів, щоб облаштувати ці будинки".
Нині в селі живуть 250 переселенців, сказав староста. Облаштували для них будинки, в яких ніхто не жив більше десяти років.
Переселенці з Луганської області
Переселенка Маргарита Ліпова розповіла – не знали, куди їдуть: "Сказали евакуюватись, бо йдуть бої. Порозбивали все. Вночі приїхали, нас розмістили".
В одному будинку живуть п’ятеро дорослих і двоє дітей. За час життя у селі родина поповнилась двома котами.
Зі слів переселенки Інни Ліпової, сумують за домом: "Свого дому нічого не замінить. Дуже хочеться додому, яким би він не був – без вікон, без даху – але хочеться додому".
Хоче додому і переселенка Олена Ванькевич: "Живу з думкою, що додому поїду. Залишитись не хочу. Хоча тут дуже добрі люди. Але хочу додому".
Читайте також
- На Кіровоградщині на 20% подорожчали харчі, на 60% – оренда житла.
- У Новоукраїнці на Кіровоградщині мати залишила новонароджену дитину в лікарні.
- На Кіровоградщині компенсацію за працевлаштування переселенців отримали 200 роботодавців.
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб