Майже дві тисячі переселенців отримали допомогу в оновленому гуманітарному центрі Кропивницького 19 квітня. Він не працював чотири дні, бо переїжджав в інше місце – школу №34. За словами співкоординаторки центру Олени Горобець, людей, яким потрібна допомога, не меншає, особлива потреба – в харчах, каструлях, сковорідках, ковдрах та матрацах. Суспільне спілкувалось з працівниками центру та людьми в черзі за необхідним.
Переїзд на нову локацію зумовлений тим, що центру потрібне було приміщення з більшою пропускною здатністю – сказала Олена Горобець. У центрі безкоштовно працюють 70 людей. Біля пункту видачі є укриття: "Місця все одно не вистачає, щоб обслуговувати максимально швидко. Потік людей величезний. Ми працюємо на межі своїх можливостей. Люди питають, чому це єдиний центр у місті".
Працює гуманітарний центр у будні до 17:00.
Чим допомагають
У гуманітарному центрі переселенцям дають один продуктовий набір – раз на тиждень. Він розрахований на двох людей. За інформацією Олени Горобець, продуктовий набір зібраний на суму 300 гривень: "Два пакети. Там крупа і макарони, ковбаса".
У центрі можна обрати одяг для дітей та дорослих. Матраци, ковдри видають в окремій кімнаті. Є дитяче харчування, підгузки, засоби гігієни.

73-річний Василь Лавріненко приїхав у Кропивницький з Харкова 8 березня. З 13 березня допомагає в центрі: "Біля мого дому двічі потрапив снаряд, вікна вилетіли. Сидіти вдома я не можу, в Харкові б зараз займався виноградом, дачею. Мені допомогли – кімнату дали, продуктів. І я вирішив теж допомагати. Безкоштовно".
За чим йдуть переселенці
Черга з переселенців, яким потрібні одяг і продукти, утворилась за пів години до відкриття гуманітарного центру.

Переселенка з Дружківки Донецької області Інеса Романова приїхала в Кропивницький 8 квітня: "Близько години чекаємо. Прийшли за продуктовим набором".
Олексій Качкін з Лисичанська стояв у черзі більше п’яти годин: "У Лисичанську ситуація загострюється з кожним днем. Виїхали, бо за 100 метрів "прилетіло", будівлі зруйновані. Все потрібно починати з нуля – від побутової хімії до якоїсь тарілки, ложки, сковорідки. І продуктовий набір також потрібен. У нас ніхто не працює – я, жінка, мама і двоє дітей".
Харків’янка Тетяна Глужкова розповіла, що за допомогою в гуманітарний центр приїжджає о 6:30, своєї черги, бувало, чекала до 10:00: "Допомогли їжею, одягом. Я дуже вдячна".
Переселенець з Краматорська Аркадій Зуяков прийшов за постільною білизною: "Ми заселяємось в квартиру. Її нам надали безкоштовно. Там треба навести лад, необхідні деякі речі. Тут взяли білизну, щоб спати".
Читайте також
- У Петрівській громаді облаштували 22 будинки для переселенців.
- У Кропивницькому французька організація допомагає переселенцям з зони бойових дій.
- Переселенцям, які живуть у кропивницькому спортклубі, потрібна їжа.
- Жителька Кіровоградщини в'яже плюшеві пледи, які хоче подарувати дітям переселенців.
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб