Перейти до основного змісту
Бомбили цілодобово. Родина з Харкова три дні не могла виїхати з міста

Бомбили цілодобово. Родина з Харкова три дні не могла виїхати з міста

Бомбили цілодобово. Родина з Харкова три дні не могла виїхати з міста
. Фото: Суспільне Кропивницький

Подружжя Тарас та Анна Скворцови, їх донька, зять й онук переїхали з Харкова у Кропивницький. Тут родина допомагає військовослужбовцям. Суспільному розповіли, як ховалися від "Градів" у рідному місті та як під час обстрілів російськими військовими добиралися на Кіровоградщину.

Тарасу та Анні по 80 років. Нині вони живуть у Кропивницькому зі своїми рідними у друзів. У Харкові залишився їх син. Охороняє будинок від мародерів, каже Анна: "Бідна дитина моя там".

У Харкові подружжя жили в Індустріальному районі. Тарас Скворцов згадує, як 24 лютого прокинулись о четвертій ранку від вибухів. "Ми побачили, що все палає, гримить. Пішли в погріб і сховалися. А син був на Олексіївці. Ракета у їхній під’їзд потрапила. Пробила зверху до низу весь під’їзд, але не вибухнула. Йому пощастило".

Через цілодобове бомбардування, не завжди встигали заховатися у підвал. "Одного разу як гепнуло – у всій хаті штукатурка посипалася, скло повилітало, вхідні двері вибило. Сусідська хата вщент згоріла. Поряд з нею ще дві хати теж вщент згоріли. Одного чоловіка винесли, він весь обгорілий був. А інші сусіди десь сховалися, живі".

Зять Павло Кривенко згадує, як 1 березня з сином хотіли записатися в тероборону в будівлі Харківської обласної військової адміністрації. "Там був розбомблений центр. Всі люди працювали. Сказали, зараз не до нас: потрібні з бойовим досвідом люди".

Після обстрілу чоловік вивіз усіх рідних з Харкова в Кропивницький. Каже, зупинки громадського транспорту та магазини у Харкові росіяни обстрілювали "Градами". "Якось увечері почався обстріл. Ми були в коридорі біля погреба. Як гепнуло, то моментально все повилітало, що ще могло. Пересиділи у погребі. Але через дня два вирішили, що треба їхати".

Три дні не могли заправити машину. "Приїздиш, або бензину немає, або о першій дня перестають працювати магазини та заправки".

Син чоловіка Ілля Кривенко бачив, як російські війська бомбардували житлові квартали. "З початку наступу росіяни цілеспрямовано били по інфраструктурі, по водопроводу, котельням, зв’язку та інтернету. Почали бити "Градами" по мікрорайону".

Нині планів, що робити далі, родина не має. Кажуть, живуть з надією на українських військових та повернення у рідний дім.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
Топ дня
Вибір редакції
На початок