Перейти до основного змісту
"Не про зітхання, а про дії". У Кропивницькому презентували журнал про домашнє насильство

"Не про зітхання, а про дії". У Кропивницькому презентували журнал про домашнє насильство

"Не про зітхання, а про дії". У Кропивницькому презентували журнал про домашнє насильство
. Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому презентували журнал "Незламні". У ньому – історії трьох кропивничанок, які пережили домашнє насильство. Є поради психолога та юриста, розповіла Суспільному ініціаторка проєкту Олена Горобець.

За словами Олена Горобець, перші сто журналів розподілять між салонами, які захочуть їх отримати, поліцією Кропивницького і партнерами з Івано-Франківська.

На розробку, друк і оформлення витратили п'ять тисяч гривень, сказала ініціаторака проєкту: "У нас є піврічний грант від Празького центру громадських свобод на цю кампанію – вісім тисяч євро. Це тренінги, відеоролики з цими ж героїнями".

Журнал презентували в салоні краси, який став партнером проєкту. Він буде у кожної з восьми майстринь салону, і клієнтки під час косметичних процедур можуть ознайомитись з тим, куди звертатися у разі вчинення домашнього насильства.

"Якщо б це був просто буклет із написом "Насильство", він би не вписувався в естетику салону краси. Тому ми стилізували його під фешн-журнал",– пояснила Олена Горобець.

"Не про зітхання, а про дії". У Кропивницькому презентували журнал про домашнє насилля
Розворот сторінки журналу "Незламні". Суспільне Кропивницький

"Чому власне "Незламні" і ми? Тому що коли ставлять запитання: "Що робити?", ти кажеш: "Ну, поліцію". Удвох позітхали і все. А в журналі є чіткі інструкції", – сказала власниця салону краси Наталія Городова.

Серед 50 клієнток майстрині манікюру Валентини Яремчук є троє жінок, які потерпають від домашнього насильства. Валентина пройшла тримісячний курс за цією темою для майстринь манікюру і знає, що робити в такій ситуації: "Я можу проконсультувати та звести з потрібними людьми, які допоможуть".

Кропивничанки, історії яких описані в журналі, пережили насильство у 18 та 19 років. На презентацію вони прийти не змогли.

"Не про зітхання, а про дії". У Кропивницькому презентували журнал про домашнє насилля
Цитата з журналу "Незламні". Суспільне Кропивницький

Кропивничанка Наталія Андріянова розповіла Суспільному свою історію з чоловіком: "Побилися. Я йшла, а він мене повертав. Говорив, що цього більше ніколи не буде, але все повторювалось. Я зрозуміла, що або він мене вб’є, або мені треба від нього піти. Він казав, що може найняти когось, щоб скалічити мене чи облити кислотою. Я з дитиною пішла зі своєї квартири до батьків. Якщо б мій син жив у такому середовищі і бачив, як батько знущається над мамою, то він міг би перенести цю ситуацію в свою родину. Це, мабуть, найголовніше, що я зрозуміла".

10 тисяч заяв про домашнє насильство впродовж 11 місяців цього року надійшло в поліцію області. Це вдвічі більше, ніж за такий період минулого року. Цього річ виписали 1431 термінових заборонних приписів, до адміністративної відповідальності притягли 2954 людей , відкрили 53 кримінальних проваджень.

"Терміновий заборонний припис виноситься кривднику терміном до десяти діб. Це зобов’язання залишити місце проживання, не контактувати з постраждалою особою", –розповіла інспекторка управління превентивної діяльності в області Вікторія Андрєєва.

З 2019 року ухвалили нову статтю 126 з приміткою 1 Кримінального кодексу "Домашнє насильство". Санкція передбачає арешт до шести місяців, обмеження волі до п'яти років та позбавлення волі до двох років, розповіла інспекторка управління превентивної діяльності в області.

Читайте також

Топ дня

Вибір редакції

На початок