На Кіровоградщині з 6 грудня діятимуть нові карантинні правила

На Кіровоградщині з 6 грудня діятимуть нові карантинні правила

На Кіровоградщині з 6 грудня діятимуть нові карантинні правила
.

У Кіровоградській області, яка перебуває у ”жовтій” карантинній зоні, з 6 грудня діятимуть нові умови адаптивного карантину, пов’язаного з епідемією коронавірусу. Про це Суспільному розповіла головна санітарна лікарка регіону Надія Оперчук. Таке рішення ухвалила обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

24 листопада уряд вніс зміни до Постанови №1236, посиливши карантинні правила, зокрема для невакцинованих громадян.

На засіданні комісії голова облдержадміністрації Марія Чорна сказала про те, що нові карантинні умови діятимуть відповідно до рішення уряду щодо посилення карантинних обмежень у ”жовтій” зоні та через високий рівень госпіталізації в регіоні.

На 3 грудня були зайняті 451 з 800 ліжок в ковідних базах (56,4% – ред.), 399 з яких – хворими з підтвердженим повідом, 52 – хворими з підозрою на ковід.

Пасажирські перевезення

Міські автобуси та тролейбуси можуть перевозити пасажирів у кількості, що відповідає кількості місць для сидіння та половині місць для стояння. Усі пасажири, водій та кондуктор мають бути в захисних масках.

Масові заходи, громадські місця

Зміни торкнулися й проведення масових заходів (культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних тощо – ред.), роботи кінотеатрів, театрів, інших закладів культури, спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів, барів, ресторанів, кафе тощо. Щоб заходи відбулись, а перелічені заклади могли працювати та приймати відвідувачів, усі працівники, відвідувачі або учасники повинні мати один з трьох видів документів:

  • негативний результат ПЛР-тестування або експрес-тесту (дійсний протягом 72 годин);
  • документ про одужання від COVID-19, чинність якого підтверджена в додатку ”Дія” (дійсний протягом 105 днів з дати встановлення діагнозу);
  • документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації (дійсний протягом року) або однієї дози вакцини (до 6 грудня діяв протягом 120 днів, з 6 грудня – протягом 30 днів від дати введення вакцини).

Раніше заклади мали можливість обирати формат роботи: не перевіряти COVID-документи, але дотримуватись обмежень жовтого рівня або перевіряти документи, але працювати без дотримання відповідних норм. З 6 грудня в усіх закладах мають перевіряти наявність COVID-документів – як у співробітників, так і у відвідувачів. У ”жовтій” зоні достатньо документу про одну дозу вакцини, тоді як у ”червоній” вимагають документу про дві дози – пояснила Надія Оперчук. Негативний тест чи сертифікат про одужання можна використовувати на обох рівнях епіднебезпеки.

Навчання

Проводити навчання, зокрема у школах, дозволять за умови вакцинації усіх працівників однією чи двома дозами вакцини або за наявності документа про одужання від COVID-19 чи висновку лікаря про абсолютне протипоказання до вакцинації. Відвідувати закладів освіти, якщо на самоізоляції перебуває більше половини учнів та працівників, заборонять.

Святкові ранки, вистави, концерти у дитячих садках та школах дозволено організовувати лише за участі вихованців однієї групи чи класу та за відсутності глядачів та відвідувачів.

Що відомо

На початок