Тисяча за вакцинацію. Як її отримати, пояснив заступник голови Кіровоградської ОДА

Тисяча за вакцинацію. Як її отримати, пояснив заступник голови Кіровоградської ОДА

Тисяча за вакцинацію. Як її отримати, пояснив заступник голови Кіровоградської ОДА
Фото: Суспільне Кропивницький

Заступник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергій Шеремет пояснив, як вакциновані жителі області зможуть отримати тисячу гривень, передбачену програмою підтримки населення під час карантину, ініційовану президентом України Володимиром Зеленським. З його слів, нарахування відбуватимуться у два етапи, перший з яких розпочнеться 19 грудня та триватиме протягом року.

Гроші на програму виділили за рахунок збільшення видатків загального фонду Державного бюджету. Сергій Шеремет сказав, що на першому етапі реалізації програми отримати гроші можна буде через додаток ”Дія”: ”Це найшвидший і найпростіший спосіб. На другому етапі, починаючи з третього кварталу 2022 року, запропонують альтернативний механізм нарахування, над яким зараз працюють”.

Як отримати гроші

Охочим отримати гроші потрібно оформити спеціальну картку для нарахування в банках-партнерах через додаток ”Дія”. За словами Сергія Шеремета, нині Міністерство цифрової трансформації України формує технічні вимоги підключення банків до програми: ”Вони підписують договори інформаційної взаємодії та декларацію відповідності технічним вимогам, обмежують витрати за спеціальними банківськими картками і безкоштовно випускають такі картки для населення”.

Надання готівки програмою не передбачене. Отримані на картку гроші потрібно буде використати протягом чотирьох місяців. У разі невикористання, суму повернуть державі.

Як можна витратити отримані гроші

Витрачати гроші можна в галузях та на підприємствах, передбачених програмою. Наприклад, придбавши залізничні та авіаквитки на внутрішні рейси, абонементи до спортзалів чи фітнес-клубів, відвідати кінотеатр, театр, музей чи виставковий центр тощо. Таким чином, зі слів Сергія Шеремета, підтримати підприємства зі сфери культури, спорту, перевезень: ” Перелік послуг ще формують. Держава контролюватиме випадки нецільового використання грошей та блокуватиме нечесних гравців ринку від участі у програмі”.

Що відомо

  • До 8 мільярдів гривень збільшать суму, спрямовану на виплати вакцинованим українцям у рамках програми “єПідтримка”. Про це на засіданні уряду у четвер, 2 грудня, розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
  • Держава виділить близько 8 мільярдів гривень на підтримку населення під час карантину. Верховна Рада ухвалила відповідний законопроєкт у другому читанні.
  • Вже зараз треба згенерувати COVID-сертифікат вакцинації в "Дії", щоб з 19 грудня отримати 1000 гривень за програмою "єПідтримка". Про алгоритм дій розказав віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Вибір редакції

На початок