Перейти до основного змісту
На Кіровоградщині дві школи та 11 дитсадків не мають внутрішніх вбиралень

На Кіровоградщині дві школи та 11 дитсадків не мають внутрішніх вбиралень

На Кіровоградщині дві школи та 11 дитсадків не мають внутрішніх вбиралень
. Суспільне: Кропивницький

У Кіровоградській області дві школи та 11 дитсадків не мають внутрішніх вбиралень. Один із цих закладів – дитячий садок у селі Залізничне Вільшанської громади Голованівського району. Там внутрішньої вбиральні немає понад пів століття. Суспільне дізнавалось, хто має фінансувати облаштування туалетів у школах і дитячих садках.

Дитсадок у Залізничному відвідують восьмеро дітей. Найменшій – півтора роки, старшій – шість. Через відсутність внутрішнього туалету діти користуються горшками, розповіла директорка дитсадка Людмила Руденко: ”Незручності є. Виносимо це все у вуличний туалет, потім горщики дезінфікуємо”.

Вуличний туалет, що розташований у дворі дитсадка – дерев’яний.

На Кіровоградщині дві школи та 11 дитсадків не мають внутрішніх вбиралень
Суспільне: Кропивницький

Чому не облаштували вбиральню в приміщенні

За словами директорки, вбиральні в приміщенні немає через відсутність централізованого водопостачання і водовідведення: ”Від свердловини до садка проклали трубу. Почали робити проєкт водопостачання і водовідведення. Чекаємо, коли вже піде вода зі свердловини, заведемо її всередину будівлі. Це триває десь півтора місяці, довго чекали водонапірну башту”.

Свердловину для водопостачання з 2020 року будують на околиці села. За словами старости села Володимира Миколюка, водонапірну башту встановлять на свердловину і під’єднають до трубопроводу, прокладеного до дитсадка, коли з’являться гроші. Їх заклали в бюджет громади: ”Селищна рада виділила для цього півтора мільйони гривень. Для того, щоб провести воду в дитсадок, треба 17 тисяч. Дитсадок забезпечать водою, коли зроблять основний водогін”.

Заступник начальниці обласного департаменту освіти Володимир Таборанський розповів, що на облаштування внутрішнього туалету в дитсадку сала Залізничне треба 100 тисяч гривень: ”Громада вже вирішила питання зовнішніх мереж, до садочку підвели труби, якими надходитиме і відходитиме вода. 100 тисяч потрібні для внутрішніх робіт з облаштування вбиральні і комунікацій на території садка”.

За словами Володимира Таборанського, облаштувати внутрішній туалет у дитсадку Залізничного мають до кінця 2021 року.

Що відомо

  • За інформацією заступника начальниці обласного департаменту освіти Володимира Таборанського, у Кіровоградській області внутрішніх вбиралень не мають школа №1 у Знам’янці, школа в селі Луполове Благовіщенської громади, дитячий садок у селі Залізничне Вільшанської громади Голованівського району та 10 дитсадків у Кетрисанівській громаді Кропивницького району. Щоб облаштувати там внутрішні туалети, треба понад 7 мільйонів гривень: ”Фінансуватимуться відповідні роботи з різних джерел. Зазвичай, це гроші громади за співфінансування. Часто питання вирішується за рахунок грошей на соціально-економічний розвиток територій. Також використовують залишки освітньої субвенції попереднього року”.
  • Працівниця Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Тамара Третяк сказала, що внутрішній туалет у дитсадку – вимога санітарного законодавства: ”Є санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів. Відповідно до нього, заклади дошкільної освіти повинні мати централізоване водопостачання і каналізування. Для кожної групи повинна бути групова ізоляція, яка передбачає певний набір приміщень – спальню, ігрову і туалетну кімнату з умивальниками, до яких підведена холодна і гаряча проточна вода”.
  • На початку 2021 року Міністерство охорони здоров’я видало нові санітарні правила для закладів загальної середньої освіти. Серед запроваджених змін – обов’язкова наявність внутрішніх туалетів.
  • Психологиня Ліана Колесник-Цапенко сказала, що відсутність вбиральні і використання горшків дітьми старшого дошкільного віку, з позиції розвитку психічних процесів дитини, не має жодного негативного впливу: ”Психіка дітей такого віку досить гнучка і пластична. Тому, якщо вдома батьки будуть подавати дану ситуацію як проблему, то, звичайно, дитина цим буде перейматися, це буде проблемою, і дитина буде на цьому акцентувати увагу. Однак, якщо цього немає, то ця ситуація не буде складати жодного негативного впливу на розвиток дітей”.

Читайте також

Топ дня

Вибір редакції

На початок