У громаді на Кіровоградщині п’ять шкіл опалюють дровами замість газу

У громаді на Кіровоградщині п’ять шкіл опалюють дровами замість газу

Марафон
У громаді на Кіровоградщині п’ять шкіл опалюють дровами замість газу
Суспільне: Кропивницький

З газу на дрова перевели системи опалення п’яти шкіл Долинської громади Кропивницького району Кіровоградської області. За словами голови громади Євгенія Звіздовського, у такий спосіб вирішили економити гроші. Суспільне побувало в селі Маловодяне, щоб дізнатись, скільки зекономлять та чи не стало холодніше в місцевій школі.

Суспільне підготувало серію матеріалів, темою яких є стан систем теплопостачання області: – у Кропивницькому вона зруйнована. Про те чому, та якою бачить нову систему розповів керівник комунального підприємства "Теплоенергетик" Олександр Чельник; – утеплити багатоквартирний будинок і зекономити. Досвід ОСББ, які скористались послугами програми державного фонду "Енергодім".

Про причини переобладнання

За словами Євгенія Звіздовського, ціна газу для комунальних, бюджетних установ складає 16 гривень 80 копійок за кубометр, транспортування газу – 1 гривня 92 копійки: ”За газ та його транспортування у п’ять шкіл протягом опалювального сезону ми витратили б близько 10 мільйонів гривень”.

Опалюючи школи дровами, зекономлять вісім мільйонів гривень, сказав голова громади. Створять при цьому 15 робочих місць для кочегарів: ”Біопаливо ми завозили з літа. Місцеві жителі проводять санітарну чистку лісосмуг, тобто на дрова ми не витратимо жодної копійки. Крім дров, використовуватимемо опале листя і суху траву”.

Зі слів голови громади, котли купили за гроші спонсорів. З бюджету громади витратять два мільйони гривень: мільйон – на переоснаснащення п’яти котелень, 750 тисяч – на зарплату за пів року 15 кочегарам, чверть мільйона – на бензопили та пальне для перевезення дров. Це розрахунки на період з жовтня 2021 року до квітня 2022-го.

Чи стало в школі тепліше

У Маловодянській школі навчається 160 дітей. Вони повернуться на навчання 8 листопада, після канікул.

Директорка Маловодянської школи розповіла, що після того, як почали опалювати дровами, в школі стало тепліше: ”Газом ми топили, було 18-19 градусів. А в перший день роботи котла на дровах у початкових класах було 24 градуси”.

Вчителька Валентина Лозова показала термометр, що вимірює температуру в одному з класів школи: ”20 градусів. Думаю, будемо працювати в теплі, добрі, комфортних умовах”.

У приміщенні школи розташований дитячий садок. У групі для занять, на момент зйомки, 1 листопада, термометр показував 18 градусів. У спальні – 19. Директорка садка Світлана Фокіна сказала, що це тому, що приміщення провітрили: ”Температура у нас 20-22 градуси, 18 – після провітрювання, але швидко нагрівається”.

У громаді на Кіровоградщині п’ять шкіл опалюють дровами замість газу
Суспільне: Кропивницький

Директорка школи сказала, що про те, чи є недоліки в новій системі опалення, сказати, поки не може, бо вона працює менше тижня. Показала, що мають запас дров для котельні на місяць. Потім привезуть наступну партію.

Читайте також

На початок