Перейти до основного змісту
Інсульт "молодшає", люди хворіють у 30-40 років. Кропивницький лікар

Інсульт "молодшає", люди хворіють у 30-40 років. Кропивницький лікар

Інсульт "молодшає", люди хворіють у 30-40 років. Кропивницький лікар
. Суспільне Кропивницький

Інсульт "молодшає", нині на цю недугу люди хворіють у 30-40 років. Про це розказав Сергій Кочерга – завідувач відділення гострої судинної патології кропивницької лікарні швидкої допомоги. У Всесвітній день боротьби з інсультом Суспільне розповість про причини недуги і чи можна її попередити.

29 жовтня – Всесвітній день боротьби з інсультом. Ця хвороба є другою причиною смертності серед людей в Україні і світі.

Причини захворювання

Інсульт – це гостре порушення мозкового кровообігу, внаслідок якого виникає пошкодження частини головного мозку. За словами Сергія Кочерги, до цієї недуги може призвести гіпертонічна хвороба, тобто систематичне підвищення артеріального тиску. Захворювання серця, особливо порушення його ритму, інфекційні захворювання, підвищення холестерину у крові.

"Холестерин з’являється через неправильне харчування. Він відкладається на стінках судин і через це утворюються холестеринові бляшки, які призводять до стенозу судин голови та сердечних артерій, сприяє зменшенню кровообігу. Таким чином утворюються тромби, які спричиняють інсульт та інфаркт".

Хто хворіє на інсульт

Інсульт буває ішемічним та геморагічним. Ішемічний пов'язаний з закупоркою судини, геморагічний розвивається в результаті розриву кровоносних судин та подальшого крововиливу в головний мозок.

Сергій Кочерга каже: симптомами цього захворювання є порушення мови, асиметрія носо-губної складки і слабкість в кінцівках, інколи порушення зору. Загальномозгова симптоматика: це втрата свідомості, виражений головний біль, нудота, блювота.

Нині інсульт діагностують у людей з 30-річного віку, хоча за статистикою недугу виявляли у пацієнтів 45 років і старше. Найвищу смертність від хвороби фіксують у людей 80 років і старше.

"Дуже часто до нас привозять важких хворих, у 60-70 відсотках – це затягнуті випадки. Часто пацієнти бувають без свідомості, з порушенням мови. 30-40 відсотків людей приходять до нас самі, за направленням з поліклініки. У них слабкість правої чи лівої частини тіла, порушення зору".

Нині у відділенні лікарні швидкої медичної допомоги лікують 45 пацієнтів. За сім місяців цього прийняли 700 хворих на інсульт.

"У нашому відділенні два поверхи – на першому перебувають важкі хворі. В реанімації маємо 5 ліжок, там пацієнти практично без свідомості та підключені до апарату ШВЛ. Поза реанімацією теж знаходяться важкі люди, які при свідомості, але не можуть самостійно ходити. У 70-80 відсотках інсульт призводить до втрати працездатності. Якщо це працездатний вік людин, то вони отримують інвалідність".

Як запобігти інсульту

Щоб запобігти інсульту потрібно вести здоровий спосіб життя та позбутися шкідливих звичок, говорить завідувач відділення. Не курити цигарок, не вживати надмірну кількість алкоголю та наркотиків, контролювати артеріальний тиск.

"Гіпертонічну хворобу обов'язково треба лікувати, а не запускати. Робити аналіз крові на холестерин. Коли він підвищений, треба дотримуватись дієти, не вживати жирних сортів м'яса, їсти побільше овочів та фруктів. Приймати препарати які знижують холестерин".

Що відомо

У 2020 році у відділенні гострої судинної патології кропивницької лікарні швидкої медичної допомоги пролікували 1078 людей, серед яких – 228 померли.

Читайте також

Топ дня
Вибір редакції
На початок