Переохолодження дитини у кропивницькому дитсадку: у міськраді вибачились та що каже її лікарка

Переохолодження дитини у кропивницькому дитсадку: у міськраді вибачились та що каже її лікарка

Переохолодження дитини у кропивницькому дитсадку: у міськраді вибачились та що каже її лікарка
Суспільне Кропивницький

Кропивничанка Оксана Деминтієнко лікує після переохолодження в дитсадку дворічну доньку. З посинілими губами та судомами напередодні вона забрала звідти дитину. Зі слів жінки, вчора температура там була 15 градусів. Це підтвердила начальниця міського управління освіти Лариса Костенко і вибачилась перед мамою.

Кропивничанка Оксана Деминтієнко каже: вчора рятувала від переохолодження свою дворічну доньку. "Мені зателефонували з садка і сказали, що у моєї дитини сині губи, її трусить. Я її забрала і повезла в лікарню. Лікарка сказала, що це від переохолодження. Сьогодні здали аналізи, бо підвищена температура тіла була і вчора, і сьогодні. В нашій групі 15 градусів вже тиждень. Я одягала дитині кожушок, черевики і теплі колготи".

Жінка каже: доньку лікує за призначенням лікаря вдома. На ліки витратили майже 900 гривень. "Лікарка сказала, що дитина так замерзла, що посиніли губи. З серцем у доньки все нормально, сьогодні у неї вже червоне горло".

Дитину оглядала лікарка-педіатр кропивницької амбулаторії №6 Ірина Дуванова. "Дитина тремтіла, так як було холодно у дитсадку. У неї була температура 37.5, коли прийшла на прийом – вже 39. У неї були симптоми гострої респіраторної інфекції. Вона дуже часто ходила в туалет, це буває так, коли людина переохолоджується, від цього і розвивається вірусна інфекція".

У дитячому садку №27, який відвідує донька Оксани Деминтієнко, о 12:30 двері зачинені, до журналістки Суспільного ніхто не вийшов. Яка температура у цьому дитсадку, розповіла начальниця міського управління освіти Лариса Костенко.

"В деяких приміщеннях температура була від 15 до 17 градусів тепла, це при тому, що там вмикають обігрівачі. Але включити їх у всіх приміщеннях неможливо, бо електричні мережі не розраховані на таке навантаження. Ми попросили вибачення у мами дитини. Також ми звертаємось до батьків з розумінням поставитись до цієї ситуації. Якщо діти не можуть при такій температурі перебувати у дитсадку, то треба це врахувати".

Оксана Деминтієнко сказала, що їй пропонували компенсувати гроші, які вона витратила на ліки. Вона відмовилась.

"Мені ці гроші не потрібні. Від того, що вибачились, мені від того легше не стало. Мене так трясло, я дуже злякалась за свою дитину".

Працівниця відділу управління держпродспоживслужби в області Тамара Третяк каже: відповідальність за температурний режим у дитсадку несе власник.

"Відповідно до санітарного регламенту, температура в групових приміщеннях дошкільних закладів має бути від 19 до 23 градусів тепла. На 10:00 опалення опалення у дитсадку включили, в закладі проводяться роботи, але батареї вже теплі".

Телефоном юрист Юрій Деркаченко сказав, що наразі з'ясувати, хто винен, неможливо. "В даній ситуації визначити винною людину зможе лише суд після проведення відповідних експертиз, дослідження обставин та доказів".

Оксана Деминтієнко позиватися в суд не буде. В дитсадок її донька повернеться після одужання.

Читайте також

На початок