У Кропивницькому від коронавірусу повністю вакцинувались чотири колективи освітян. Як цього досягли

У Кропивницькому від коронавірусу повністю вакцинувались чотири колективи освітян. Як цього досягли

У Кропивницькому від коронавірусу повністю вакцинувались чотири колективи освітян. Як цього досягли
. Суспільне: Кропивницький

У двох кропивницьких школах та двох дитячих садках колективи стовідсотково вакцинувались від коронавірусу. 89% – щеплені першою дозою. Такі дані назвала начальниця міського управління освіти Лариса Костенко. Суспільне побувало в дитсадку та школі, де вакцинувались усі працівники, щоб дізнатись, як вони досягли такого результату.

Дитячий садок №24

За словами директорки Раїси Кравченко, у дитсадку вакцинувались всі, хто не має протипоказань. З 59 працівників двоє мають довідки про протипоказання до щеплень: ”Розповідали, пояснювали, які можуть бути наслідки. Проводили виключно роз’яснювальну роботу”.

Вихователька Неля Моклюк сказала, що вакцинуватись ніхто не змушував, зробила це добровільно.

Донька кропивничанки Галини Спірідонової ходить у цей дитячий садок. Жінка не знала про те, що усі працівники вакциновані від коронавірусу: ”Батькам спокійніше, коли діти в оточенні вихователів, які вже щеплені”.

Великобалківська гімназія

В гімназії працює 41 людина, 21 з яких – вчителі. Діти, на момент зйомок, були на канікулах.

Директорка гімназії Інна Базеко розповіла, що зі шкільною медсестрою щодня проводили роз’яснювальну роботу: ”Напевне, люди поступово почали розуміти, що це найефективніший засіб захистити, перш за все, себе. Принципова наша позиція така, що діти мають навчатися оффлайн, бо це і спілкування, і соціалізація, і краще засвоєння матеріалу”.

Медсестра гімназії Лариса Єременко розповіла, що вакцинувалась сама і заохочувала колег.

Вчителька географії Альона Мороз сказала, що її ніхто не змушував щепитись: ”Сама вирішила, чоловік мене підтримав – теж зробив. І батьки зробили, і свекри. На батьківських зборах ми повідомили, що колектив вакцинований на 100%”.

Що відомо

  • Навчання після канікул у кропивницьких школах розпочнеться з понеділка, 1 листопада.
  • З 8 листопада невакциновані працівники будуть відсторонені від роботи. Відповідну постанову ухвалив Кабмін 20 жовтня. Працівників шкіл і дитячих садків включили до переліку професій, які мають бути обов’язково вакциновані. На роботу не пускатимуть, поки не щепляться.
  • Начальниця міського управління освіти Лариса Костенко розповіла, що ознайомили керівників шкіл і дитсадків з постановою уряду: ”Зараз ми бачимо, що освітяни вакцинуються активніше. Щодня цей відсоток збільшується. Більш ґрунтовну і повну інформацію матимемо 7 листопада. Не підлягають відстороненню вакциновані і ті, хто має медичний висновок щодо протипоказань”.
  • Юрист Юрій Деркаченко вважає, що постанова уряду щодо відсторонення невакцинованих суперечить нормам Конституції України: ”Зобов’язати ніхто не може. Людина має право відмовитись від вакцинації. Але перспективи оскарження цієї постанови в суді – примарні. Тому що і судовий збір людині сплачувати, і оплачувати адвокатські послуги”.
Читайте також: Обов’язкова вакцинація для освітян та держслужбовців. Що не так.
  • Директор обласного департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко сказав, що в питанні вакцинації потрібно зберегти баланс прав вакцинованих і невакцинованих: ”Якщо людина не хоче вакцинуватись – це її власне бажання, але вона не має спілкуватись з людьми, які не мають визначеного статуса. Це так само, як червоне світло світлофора – воно не забирає права переходити дорогу, але, фактично, всі мають рухатись за правилами, бо буде хаос. Тому це не питання права чи позбавлення прав, а урівноваження. Вакцинація добровільна. Але якщо ми говоримо, що 95% пацієнтів стаціонарів – невакциновані люди, то є здоровий глузд”.
  • З початку пандемії в Кіровоградській області зареєстрували 24297 випадків COVID-19, серед хворих 904 дитини та 1620 медпрацівників. Одужали 20957 людей. Померли – 960 людей. Це дані на ранок 28 жовтня.
На початок