Перейти до основного змісту
Галузь під загрозою. Гірники Кіровоградщини звернулись до президента, прем’єра, нардепів та СБУ

Галузь під загрозою. Гірники Кіровоградщини звернулись до президента, прем’єра, нардепів та СБУ

Галузь під загрозою. Гірники Кіровоградщини звернулись до президента, прем’єра, нардепів та СБУ
. Суспільне: Кропивницький

Працівники уранових шахт Кіровоградської області написали листи-зверенння до президента, прем’єр-міністра, народних депутатів та голови Служби безпеки України, в яких просять забезпечити стабільну роботу державного підприємства ”Східний гірничо-збагачувальний комбінат”. Про це Суспільному розповів голова незалежної профспілки Інгульської шахти Дмитро Бондарєв. Причина – висловлювання виконувача обов’язків міністра енергетики України Юрія Вітренка про потенційну ліквідацію підприємства і недоцільність приєднання його до Національної атомної енергогенеруючої компанії ”Енергоатом”.

Листи – реакція колективу комбінату на результати наради, скликаної виконувачем обов’язків міністра енергетики, за участію керівників комбінату, ”Енергоатома”і департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу. Обговорювали виведення підприємства з кризи.

”Як стало відомо профспілці зі слів присутніх на нараді осіб, в.о. міністра енергетики України Юрій Вітренко під час наради висловив особисту думку, що ДП ”Схід ГЗК” не є конкурентоспроможним підприємством і що через це він не вважає доцільним приєднання даного підприємства до ДП ”НАЕК ”Енергоатом”. Також пан Вітренко зауважив, що у найкоротший термін ДП ”Схід ГЗК” має продемонструвати йому конкурентоспроможну політику - тоді підприємство залишиться працювати. В іншому випадку ДП ”Схід ГЗК” буде ліквідовано, а шахти затоплено. Працівникам підприємства Юрій Вітренко порадив виїжджати працювати за кордон, зокрема до Польщі”,– йдеться у листах.
Галузь під загрозою. Гірники Кіровоградщини звернулись до президента, прем’єра, нардепів та СБУ
Лист президенту.

Що відомо

  • Гірники хочуть злиття підприємств. Це дозволить узгодити ціну на продукцію підприємства. Для стабільної роботи потрібно підписати угоду про закупівлю продукції на нинішній рік.
  • 7 грудня на Кіровоградщині зупинили роботу трьох шахт.
  • 9 грудня майже сотня працівників державного підприємства ”Східний гірничозбагачувальний комбінат” протестували біля будівлі Кабміну на вулиці Грушевського у Києві. До протестувальників вийшов представник уряду та забрав їх звернення, після чого гірники пішли на Банкову під Офіс президента.
  • 16 грудня у Кіровоградській області шахтарі перекрили дороги державного значення Кропивницький-Київ, Кропивницький-Миколаїв та Кропивницький-Кривий Ріг. Протестували протягом 6 годин. На акцію вийшли працівники Інгульської, Новокостянтинівської та Смолінської уранових шахт.
  • Три дні шахтарі перекривали дороги у напрямках Києва, Кривого Рогу, Миколаєва у Кропивницькому районі та дорогу міжнародного значення Стрий-Тернопіль-Кропивницьки-Знам’янка у Смоліному Маловисківському раойні. На протест вийшли через зарплатні борги та простій шахт. Їм винні 87 мільйонів зарплати. Вони не працюють з 7 грудня через відсутність грошей. За словами керівника комбінату Антона Бендика, усього державне підприємство "Енергоатом" завинило їм 699 мільйонів гривень.
  • 23 грудня працівники підприємства "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" протягом двох годин протестували на площі Героїв Майдану біля будівлі Кіровоградської обласної адміністрації. Просили, щоб до них вийшло керівництво області. Протестувальників запросили на засідання облради. Шахтарі зачитали свої вимоги у сесійній залі. Депутати проголосували за те, щоб передати їх Кабінету міністрів.
  • 23 грудня гірники Кіровоградщини завершили протест.
  • 12 січня роботу уранових шахт на Кіровоградщині відновили.
  • 10 лютого Національне антикорупційне бюро проводило обшуки в НАЕК "Енергоатом" у справі про продаж електроенергії за необґрунтованими цінами. У компанії повідомили, що обшуки стосуються відокремленого підрозділу та запевнили, що співпрацюють зі слідством.

Топ дня

Вибір редакції

На початок