У Хмельницькому спецпризначенців реабілітують за допомогою VR-окулярів: що це

У Хмельницькому спецпризначенців реабілітують за допомогою VR-окулярів: що це

На Хмельниччині для реабілітації поліцейських–спецпризначенців почали застосовувати окуляри з українським програмним забезпеченням. За допомогою них людина опиняється у віртуальному світі та відволікається від негативних думок.

Про це Суспільному розповів начальник психологічного забезпечення ГУНП у Хмельницькій області Віталій Мандзяк.

"Вітаємо вас у віртуальному просторі. Переконайтесь, будь ласка, що перебуваєте в зручному для вас положенні. Розмістіться з комфортом".

З таких слів починається четвертий сеанс за допомогою VR-окулярів для поліцейського-спецпризначенця Сергія. Чоловік нещодавно повернувся з активної зони бойових дій.

"Це просто, як оранжерея де багато квітів. Чути музику, спів пташок. Далі дикторський голос каже: якщо до вас приходять думки чи хвилювання, не сперечайтеся, помічайте їх і уявляйте, що вони пливуть далі, як хмари десь там аж дахом оранжереї. Це дасть можливість не тонути в штормі важких думок і краще володіти собою. Наша практика завершена, ви можете повертатись до реальності в зручному для вас ритмі".

Сергій каже, занурення у віртуальний світ дарує йому відчуття спокою та розслабленості.

Начальник психологічного забезпечення ГУ Нацполіції у Хмельницькій області Віталій Мандзяк розповів, такі VR окуляри — новинка у психологічній реабілітації поліцейських. Гаджет має вбудовані візуальні та аудіоефекти.

"Лунає спокійна музика, надиктовані диктором певні фрази пропонують розслабитись та переключити свою увагу на те, що відбувається у віртуальній реальності".

Здебільшого окуляри використовуватимуть у психологічній роботі з поліцейськими — бійцями спецпідрозділів, які повертаються з ротацій.

"Вони підсвідомо розуміють, що відпустка закінчиться і вони знову поїдуть до зони бойових дій. І вони морально собі не можуть дозволити розслабитися, постійно перебувають в напрузі, а це негативно впливає на їх психоемоційний стан. VR реальність допомагає відключитись на деякий час від того, що оточує його і побувати в певних містах, де він ще не був, або задати якісь там певні краєвиди, пейзажі, де працівник вже бував до війни", — розповів Віталій Манзяк.

Окуляри, які використовують в роботі поліцейські психологи, наприкінці липня придбали за кошти поліцейської профспілки, розповіла речниця поліції Хмельницької області Інна Глега.

"Ті кошти, які ми накопичуємо на рахунках впродовж року, спрямували саме на придбання такого гаджета. Окрім того, ми придбали ще дві пари VR-окулярів нашому шпиталю, нашим медикам-психологам, які працюють з пораненими військовослужбовцями, правоохоронцями, які зараз перебувають на реабілітації саме у Хмельницькому".

Інна Глега каже: програмне забезпечення цих окулярів українське.

"Особливий привид пишатися, що саме в Україні був започаткований такий стартап: розробка програм віртуальної реальності, спрямованої на психологічну реабілітацію".

Хмельницькі поліцейські психологи стали першими у правоохоронній системі, які застосовують таку віртуальну реальність у психологічній реабілітації колег.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок