"Побачив розвідувальний дрон — чекай обстрілу", — історія сапера з Хмельниччини

"Побачив розвідувальний дрон — чекай обстрілу", — історія сапера з Хмельниччини

37-річний Олександр Барабаш з Хмельниччини до центру комплектування звернувся у перший день повномасштабного вторгнення, а повістку отримав через рік. Після курсів у саперному центрі Нацгвардії виконував бойові завдання на Херсонському і Запорізькому напрямках.

Про бойовий шлях сапера — читайте у матеріалі Суспільне Хмельницький.

24 лютого 2022 збирався до Польщі на заробітки, пригадує Олександр Барабаш з Наркевичів Хмельницького району: "Я так вже і нікуди не поїхав. Декілька разів ходив у військкомат, але мене не брали, були дуже великі черги".

"Побачив розвідувальний дрон — чекай обстрілу", — історія сапера з Хмельниччини
37-річний Олександр Барабаш, серпень 2024, Хмельниччин. Суспільне Хмельницький

Чоловік отримав повістку у березні 2023 року. Після навчального центру і курсів у саперному центрі Нацгвардії був його перший бойовий виїзд — на Херсонський напрямок, у липні 2023 року.

"Хвилювання було, звісно, бо перший раз, перший вихід, я такого ще ніде не бачив. Було багато "Градів", "Ураганів". Вийшли з хлопцями на суцільне розмінування, взяли кусок поля, пішли розміновувати спочатку від великих снарядів, а потім від мін та від всього іншого".

У березні 2024 нацгвардієць виїхав на другу ротацію — на Запорізький напрямок: "12 березня 2024 потрапили під обстріл. Ми працювали у Роботине. Мінували передній край протитанковими лініями й ставили інженерні".

"Побачив розвідувальний дрон — чекай обстрілу", — історія сапера з Хмельниччини
Заміновані поля. Олександр Барабаш

Шість кілометрів до місця мінування, пригадує, довелося йти пішки: "На собі несли десь 60 кілограмів: броня, каска, повний боєкомплект, дві міни, автомат. Коли почали йти, по нас почався обстріл з різної зброї".

Наприкінці квітня, розповів сапер, під час останнього у тій ротації виходу на їх групу полював дрон: "Як тільки побачив розвідувальний дрон — треба готуватись до то, що буде обстріл. Буквально не доходячи до точки евакуації метрів 100-150 я почув з правої сторони зліт дрона. Не в нас вона прилетіла, спрацювала трохи далі".

За словами Олександра Барабаша, тоді їхня група сім кілометрів діставатися пішки до іншої точки евакуації. Зараз, розповів сапер, несе службу в одній з військових частин нацгвардії України на Хмельниччині в очікуванні наступної ротації.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок