У Хмельницькому жінки ВПО допомагають військовослужбовцям

У Хмельницькому жінки ВПО допомагають військовослужбовцям

У Хмельницькому жінки ВПО відвідують лікарні й безплатно стрижуть та роблять масаж пораненим військовослужбовцям. “Рука допомоги” — так називається проєкт, який реалізовується в рамках міської програми "Громадські ініціативи".

Про це в етері Українського Радіо Хмельницького розповіла Наталія Кирилова – керівниця центру професійного та особистісного розвитку БФ “Хесед Бешт”.

Скільки коштів отримали в рамках програми? І на що витратили?

У рамках програми ми отримали 200 тис. гривень на закупівлю нового обладнання для перукарів і масажистів. Жінки, які безплатно надають військовим перукарські та масажні послуги, закінчили курси у центрі професійного та особистісного розвитку БФ “Хесед Бешт”. Дівчата просто летять на крилах до наших хлопців. Багато, хто з жінок, залишились без житла, їхні міста знищені, вони пережили втрати. Це дуже важко емоційно, а так вони відчувають себе потрібними.

Скільки внутрішньо переміщених жінок залучили до проєкту?

У проєкті задіяні 15 жінок, які надають перукарські послуги військовим, і 20 масажисток. З них сформовані бригади, які виїжджають в різні медзаклади міста, інколи навіть приїздять до хлопців додому. До речі, з дівчатами працюють психологи, вони розповідають їм, як правильно поводитись з пораненими військовими.

Як часто відвідуєте військових у медзакладах?

Кожні два тижні. Хлопцям практично щомісяця потрібно оновлювати стрижку. За один раз стрижемо 30-40 хлопців. Коли ми до них приходимо, вони навіть стають жвавіші й веселіші.

Вчителька Олена Бондаренко приїхала з Нової Каховки і вже два роки живе у Хмельницькому. Долучилась до ініціативи "Рука допомоги" і зараз стриже наших військових:

"Хлопці звичайно полюбляють короткі зачіски, тобто це "під нуль", але інколи хочуть сучасні зачіски або "оселедець". Зараз хлопці часто носять бороди, тому ми і їх також стрижемо. Ми для наших поранених військових вже як психологи. Вони люблять поспілкуватися, розповідають свої якісь історії. Пригадую такий випадок, коли хлопець навіть зателефонував своїм побратимам і сказав: "Хлопці ми всі їм потрібні". Його здивувало, що ми робимо це безплатно. Це було для них дуже приємно".

Людмила Радецька — навчає дівчат перукарській майстерності:

"Навчаю, як стригти поранених, лежачих. Є певні особливості, щоб не зачепити руку, якщо поранений в апараті "Елізарова", і щоб не потрапило волосся на ліжко чи за комір, тому що їм досить складно митись. Хлопці дуже чекають на зустріч з перукарями, дівчата не тільки стрижуть, а ще й піднімають настрій, жартують. В одній палаті навіть співали, знаєте, була така незвичайна-незвичайна атмосфера. А був такий хлопчик, дві години як після операції, і він каже, що хоче вже зараз підстригтися. Лежить такий красень років 25. Санітарка приносить простирадла, ми підстелили, щоб не потрапило волосся, і стрижемо. Так, кажу, голову ліворуч, голову праворуч, а тепер на ліктях піднялися і все… Хлопчина сказав, що навіть не встиг втомитися, що він як на світ народився".

Авторка: Інна Ніколаєва

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок