Не звільнив дружину: НАЗК знову склало протокол на міського голову Старокостянтинова

Не звільнив дружину: НАЗК знову склало протокол на міського голову Старокостянтинова

микола мельничук, старокостянтинівський голова
Старокостянтинівський міський голова Микола Мельничук. Фото: Facebook-сторінка Миколи Мельничука

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) склало протокол за вчинення адміністративного порушення щодо Старокостянтинівського міського голови Миколи Мельничука. Він не виконав припис агентства і не усунув відносини прямого підпорядкування між ним та його дружиною, яка обіймає одну з керівних посад в апараті міської ради.

Про це йдеться у повідомленні Національного агентства з питань запобігання корупції.

"Щодо Старокостянтинівського міського голови Хмельницької області у травні складено протокол за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 188-46 КУпАП. Розгляд протоколу призначено у Старокостянтинівському районному суді", — повідомили у НАЗК.

Згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення, невиконання законних вимог (приписів) Національного агентства з питань запобігання корупції тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 4250 гривень).

У НАЗК також зазначили, що наразі Старокостянтинівський районний суд також розглядає справу щодо преміювання міським головою Миколою Мельничуком своєї дружини, що також є порушенням вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Що відомо про справу НАЗК щодо Миколи Мельничука

  • У березні цього року НАЗК внесло припис Старокостянтинівському міському голові Миколі Мельничуку з вимогою "усунути відносини прямого підпорядкування" між ним та його дружиною, з якою він зареєстрував шлюб у 2023 році та яка обіймає одну з керівних посад в апараті Старокостянтинівської міськради.
  • Також НАЗК встановило, що до укладення шлюбу міський голова здійснював преміювання підлеглої, що була його нареченою. За вказаним фактом в агентстві склали та направили до Нацполіції обґрунтований висновок про виявлення у діях міського голови правопорушення, пов’язаного з корупцією.
  • У коментарі Суспільне Хмельницький міський голова Старокостянтинова Микола Мельничук у березні цього року сказав, що не вбачає у своїх діях жодних порушень законодавства. Також пояснив, що дружина не є у його безпосередньому підпорядкуванні, крім того, він обіймає виборну посаду, на яку така вимога антикорупційного законодавства не поширюється.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок