Суд оштрафував депутата Хмельницької міської ради. Кого і за що

Суд оштрафував депутата Хмельницької міської ради. Кого і за що

Суд оштрафував депутата Хмельницької міської ради. Кого і за що
. Фото: Хмельницький апеляційний суд

Депутата Хмельницької міської ради суд визнав винним у адміністративних правопорушеннях, пов'язаних з корупцією. Йому доведеться сплатити понад три тисячі гривень штрафу за голосування у міськраді про поновлення договору оренди землі підприємству матері.

Про це йдеться у повідомленні Хмельницького апеляційного суду.

За інформацією суду, депутат Хмельницької міської ради на засіданні сесії 17 червня 2022 року при розгляді питання "Про поновлення договорів оренди земельних ділянок шляхом укладення додаткових угод, внесення змін в договори оренди землі" не повідомив про наявність реального конфлікту інтересів та проголосував "За" поновлення договору оренди приватному підприємству, власником якого є його матір.

Хмельницький міськрайонний суд визнав депутата винним у вчиненні адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, та наклав на нього 3400 гривень штрафу.

Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, захисник депутата подав апеляційну скаргу з проханням постанову скасувати, а провадження у справі закрити.

"За словами адвоката, проєкти рішень сесії депутат отримав у день її проведення, 17 червня, й зважаючи на обсяг документів, не мав достатньо часу, аби з усім ознайомитися. Також запевнив, що у його підзахисного не було мотивів і мети надавати перевагу саме цьому приватному підприємству під час голосування. До того ж, запевнював адвокат, саме рішення сесії є суто технічним, за нього проголосував 31 депутат і голос його підзахисного не вплинув на результат голосування", — повідомляють у Хмельницькому апеляційному суді.

Утім, апеляційний суд погодився з висновками місцевого суду: те, що депутат голосував за питання порядку денного сесії, не ознайомившись з ними, говорить про неналежне виконання ним обов’язків, передбачених Законом України "Про статус депутатів місцевих рад", а доводи про те, що у нього не було прямого умислу на вчинення цих правопорушень і що вони не завдали шкоди – це спосіб захисту.

"Оскільки, згідно з положеннями ч. 21 ст. 28 Закону України "Про запобігання корупції", депутати зобов`язані вживати заходи щодо недопущення виникнення реального потенційного конфлікту інтересів, не вчиняти дії та не приймати рішення в умовах реального конфлікту інтересів, вживати заходи щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів, повідомляти про наявність у них реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосередньо», – зазначили у апеляційному суді, додавши, що, відповідно до вимог статті 35-1 Закону України «Про запобігання корупції», у разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка входить до складу колегіального органу, вона не має права брати участь у прийнятті рішення цим органом.

У постанові Хмельницького апеляційного суду, розміщеній у Єдиному державному реєстрі судових рішень, зазначено, що депутат взяв участь у голосуванні та проголосував "За" поновлення договору оренди виробничо-комерційному приватному підприємству "Явір-Транс", власником якого є його матір.

За даними аналітичного сервісу YouControl, власником виробничо-комерційного приватного підприємства "Явір-Транс" зазначено Лукашук Наталію Адамівну.

У Хмельницькій міській раді депутатом від політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина", членом постійної комісії з питань планування, бюджету, фінансів та децентралізації є Богдан Лукашук, один із синів українського політика, екс-нардепа Олега Лукашука та Наталі Лукашук.

Читайте також

  • На Хмельниччині засудили депутата райради, який "забув" задекларувати майно на півтора мільйона гривень
  • Депутатка Хмельницької міськради виконуватиме обов'язки держсекретаря МВС України
  • Судитимуть жителя Хмельниччини за хабар правоохоронцю

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок