Симфонія з переможним характером: у Хмельницькому виконають твір австрійського композитора

Симфонія з переможним характером: у Хмельницькому виконають твір австрійського композитора

Вперше у Хмельницькому зіграють симфонію № 6 австрійського композитора Антона Брукнера. Подію приурочено 200-літтю композитора. Прем’єра відбудеться 15 травня в обласній філармонії за підтримки австрійської сторони.

Про це Суспільне Хмельницький розповів диригент Віктор Плоскіна.

З його слів, композитор кожну зі своїх симфоній неодноразово переробляв. Єдина, в яку автор не вносив корективи — шоста, музикознавці її називають "шоста – найсміливіша".

"Буде перший раз в Хмельницькому виконання симфонії Брукнера. Це взагалі історична подія. Очікуємо австрійського посла на цьому дійстві. Я переконаний, що буде надзвичайно цікаво, бо це як серйозна велика книга, прочитана за годину", — пояснив Віктор Плоскіна.

За його словами, австрієць Брукнер – автор духовних та світських хорових творів та симфоній, які за сміливість та монументальність форми і структури мистецтвознавці називають "соборами звуку".

"Він написав 9 симфоній, кожна з них є як готичний величезний собор. По-перше, він був органістом. По друге, виріс в соборах. Собор – це щось таке величне, котре йде до бога. Тому я думаю, що собор і Брукнер – це дуже поруч. Знаєте, цей композитор тільки після 60 років отримав популярність і славу. До 60 років його майже ніхто не знав", — розповів диригент.

Для роботи з духовою групою оркестру запросили тренера, музиканта-гобоїста Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України Юрія Літуна.

"Гості концерту почують те виразне, святкове, світле звучання мідних і духових в цілому. Для цього я тут ділитися досвідом. У мене було багато вчителів з Європи: Швейцарії, Німеччини. Дуже сподіваюсь, що буде гарний концерт. Музика має досить переможний характер. Тому що ці фанфари – це як фанфари перемоги. Ми очікуємо на них в найближчому майбутньому і віримо це, звичайно", — зазначив Юрій Літун.

Прем’єра симфонії у виконанні хмельницьких музикантів відбудеться 15 травня на сцені обласної філармонії.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок