У Хмельницькому влітку планують закінчити капітальний ремонт "Дитячого світу". Що вже зробили

У Хмельницькому влітку планують закінчити капітальний ремонт "Дитячого світу". Що вже зробили

дитячий світ, хмельницький
Торговий центр "Дитячий світ". Травень, 2024 рік. Суспільне Хмельницький

Капітальний ремонт "Дитячого світу", який стартував у Хмельницькому п'ять місяців тому, планують завершити до середини літа. Станом на початок травня роботи у торговому центрі виконали приблизно на 85%.

Про це повідомили у Хмельницькій міській раді.

За їх інформацією, впровадження у Хмельницькому проєкту "Формування інноваційного бізнес-середовища шляхом проведення капітального ремонту, розкриття потенціалу та осучаснення застарілого торговельного центру", який фінансується урядом Німеччини, наближається до завершальної стадії.

Капітальний ремонт "Дитячого світу" у Хмельницькому
У торговому центрі "Дитячий світ" проводять утеплення та оздоблення фасаду правого крила. Травень, 2024 рік. Суспільне Хмельницький
"На сьогодні у торговому центрі уже зробили утеплення та оздоблення фасаду із двору та лівого крила від центрального входу в будівлю. Зараз підрядники працюють над правим крилом: обкладають теплоізоляційним матеріалом та шпаклюють. Ці роботи планують завершити за два тижні. Далі перейдуть до портика — облицювання головного входу в торговельний центр", — йдеться у повідомленні міськради.
Капітальний ремонт "Дитячого світу" в Хмельницькому
Ремонт на другому поверсі торгового центру "Дитячий світ" у Хмельницькому. Травень, 2024 рік. Суспільне Хмельницький

Також, за інформацією міської ради, паралельно майстри зараз працюють на даху — утеплюють покрівлю екструдованим пінопластом. Загальна площа — майже тисяча метрів квадратних. Згодом цю терасу, зазначають у міськраді, можна буде використовувати як відпочинкову зону.

"Усередині торгового центру теж триває ремонт. На другому поверсі завершили встановлення автоматичної системи пожежогасіння: датчиків, що повідомляють про загоряння, та спринклерів, які розприскують воду під час займання. Торговельну залу облаштували так званими фермами — металевими каркасами для скляних перегородок. Вітрини уже доставили, тож будівельники збираються їх встановлювати", — інформують у Хмельницькій міській раді.

На другому поверсі торговельного центру облаштовують вбиральні, зокрема і спеціальні для маломобільних людей.

"Сюди зручно буде дістатися безбар’єрним ліфтом, який уже працює. До слова, на даху теж встановили двері із ліфта без порогів, аби люди на кріслах колісних чи батьки з дитячими візками змогли відвідувати терасу", — повідомляють у міській раді.

Капітальний ремонт "Дитячого світу" в Хмельницькому
Утеплення покрівлі "Дитячого світу", де планують облаштувати відпочинкову зону у вигляді тераси. Хмельницька міська рада

За інформацією Хмельницької міської ради, усі роботи у "Дитячому світі" зараз виконуються у межах проєкту "Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів", який імплементується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH спільно з Програмою розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Що відомо про капітальний ремонт "Дитячого світу"

  • У 2023 році Хмельницька міська рада потрапила до переліку муніципалітетів, що були відібрані у межах всеукраїнського конкурсу місцевих ініціатив в рамках проєкту "Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів (SRER)". У конкурсі брали участь 36 проєктів.
  • Завдяки перемозі у проєкті Хмельницький отримав безповоротні грантові кошти у сумі 36 мільйонів гривень на реалізацію проєкту "Формування інноваційного бізнес-середовища шляхом проведення капітального ремонту, розкриття потенціалу та осучаснення застарілого торговельного центру". В результаті його втілення мала бути проведена повна реконструкція та створення додаткового простору в торговому центрі "Дитячий світ", який належить до комунальної власності.
  • Частина коштів, а саме приблизно 30% від суми гранту, була виділена з бюджету міста. За ці кошти, зокрема, була проведена заміна ліфта у торговому центрі, що обійшлося місту майже у два мільйони гривень.
  • Будівля торгового центру "Дитячий світ" була зведена у Хмельницькому ще у 50-х роках минулого століття й давно потребувала капітального ремонту, зокрема заміни внутрішніх мереж та проведення термомодернізації.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок