Виплати для ВПО: як оформити на Хмельниччині й кому допомогу призупинять

Виплати для ВПО: як оформити на Хмельниччині й кому допомогу призупинять

З першого березня відбудуться зміни у виплатах для вимушених переселенців. Зокрема людям, які мають дохід понад 9 тисяч 444 гривні на одного члена сім’ї, виплати не продовжать.

Про це Суспільне Хмельницький розповів заступник директора Департаменту соціального захисту населення Хмельницької обласної військової адміністрації Вадим Маруняк.

Марина Майба вимушено переїхала через війну до Хмельницького. Жінка не знає чи продовжать виплату допомоги для її сім'ї у березні: "Чоловік у мене інвалід, у нього має бути продовжена автоматично допомога. У нас двоє дітей, я працевлаштована, тож хочу дізнатися, як продовжити ці виплати. Дівчата в управлінні соцзахисту сказали, можливо це все буде автоматично".

Виплати для ВПО: як оформити на Хмельниччині й кому допомогу призупинять
Марина Майба прийшла в управління соцзахисту, аби дізнатись чи продовжать їх виплати для переселенців, лютий 2024, Хмельницький. Фото: Суспільне Хмельницький

Заступник директора Департаменту соціального захисту населення Хмельницької обласної військової адміністрації Вадим Маруняк розповів, кому автоматично продовжать виплати:

 • Пенсіонерам з доходом менш ніж 9 тисяч 444 гривень на людину.
 • Особам з інвалідністю І та II групи.
 • Дітям з інвалідністю.
 • Діти, батьки на яких отримують допомогу, як на важко хворих дітей, без встановлення інвалідності.
 • Дітям сиротам.

Вадим Маруняк каже, вимушеним переселенцям, виплати яким не нарахуються автоматично, потрібно написати заяву. У цих випадках перевірятимуть середньомісячний дохід сім’ї. Допомога залишиться, якщо дохід менш як 9 тисяч 444 гривні на одного члена та вони належать до наступних категорій:

 • Один із працездатних членів сім’ї доглядає за особою з інвалідністю.
 • Доглядають за дитиною до трьох років, або до шестирічного віку
 • Доглядають за дитиною до 14 років, яка навчається онлайн.

Аби написати заяву про продовження допомоги можна звертатися в громадські приймальні управління соцзахисту, каже завідувачка сектором прийому громадян Управління соціального захисту Хмельницької міської ради Оксана Шутюк

"Потрібна довідка про доходи за четвертий квартал 2023 року, тобто з жовтня по грудень, для визначення середньомісячного сукупного доходу. Для дітей, які навчаються потрібно в управління праці надати довідку з місця навчання, суттєвим є форма навчання дитини", — говорить Оксана Шутюк.

Виплати для ВПО: як оформити на Хмельниччині й кому допомогу призупинять
Чоловік прийшов написати заяву на продовження виплат для переселенців, лютий 2024, Хмельницький. Фото: Суспільне Хмельницький

За минулий рік на Хмельниччині допомогу отримували 44 тисячі сімей вимушено переміщених осіб, говорить Вадим Маруняк. За його словами, через зміни, їх кількість зменшиться до 32 тисяч. Виплати не отримуватимуть у таких випадках:

 • Сім’ям, які здійснили покупку, на суму понад 100 тисяч гривень, які оплатили певні послуги, крім медичних.
 • Сім’ї, які мають на депозитах кошти, більше ніж 100 тисяч гривень.
 • Сім’ї, які мають у власності житлові приміщення на підконтрольній території.

За словами Вадима Маруняка, допомогу протягом пів року отримуватимуть люди, які звернулися по неї вперше: "Надалі, якщо у складі сім’ї є працездатні члени сім’ї, необхідно стати в центр зайнятості в пошуках роботи".

Вадим Маруняк сказав, що якщо людина не знайшла роботу та була в центрі зайнятості, виплати їй не продовжать. За його словами, в тергромадах заяву на продовження виплат можна написати, звернувшись у виконавчі органи чи ЦНАП.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок