Двічі тікали від війни: історія родини, яка евакуювалась на Хмельниччину

Двічі тікали від війни: історія родини, яка евакуювалась на Хмельниччину

Майже дев'ять років прожив у Авдіївці Віктор Валуєв. Туди, розповідає чоловік, разом із дружиною переїхав на початку вторгнення росіян. До цього його домом був Донецьк. У жовтні 2023 сім’я вдруге втікала від бойових дій. З Авдіївки переїхали на Хмельниччину.

Свою історію Віктор Валуєв розповів Суспільне Хмельницький.

Авдіївка стала другим домом після Донецька для вимушених переселенців Валуєвих. Чоловік пригадує, яким було місто до нападу російських військових: "Авдіївка — це великий коксохімічний завод. Місто фактично жило, працюючи на цьому заводі. Люди заможно жили. Завод забезпечував електрикою, опаленням. Там були найнижчі комунальні послуги. Хороша лікарня, школи, станції, вокзал хороший".

Володимир каже: в Авдіївці мали власний будинок, у якому жили з дружиною: "На дачі дружина вирощувала квіти. З весни починали цвісти проліски й до пізньої осені хризантемами. Все добре було. До 2022 року".

Після повномасштабного вторгнення, каже, з жахом спостерігали, як російська зброя нищить українську Авдіївку. Вирішили виїхати у жовтні 2023, після поранення: "Поїхав я на дачу і "прилетіло". Мене поранило. Снаряд впав поруч із сараєм. Але добре, що я в сарайчик зайшов".

Двічі тікали від війни: історія родини, яка евакуювалась на Хмельниччину
Володимир разом з дружиною, лютий 2024, Хмельниччина. Фото: Суспільне Хмельницький

Евакуювалися на Хмельниччину, звідки родом дружина. Втікаючи від війни, залишили господарство, каже чоловік: "Там були і курочки, і кізочки, і пасіка. Фактично так і кинув все. Але я їх відкрив, щоб вони на свободі були".

Знайомі, які залишалися в Авдіївці, розповіли Віктору, який вигляд місто має зараз: "Авдіївка вся розбита, всі житлові будинки, інфраструктура. Логістика теж вся перебита, дороги. Росіяни зараз починають переміщуватися далі. Б’ють по найближчих селах. Спілкувався з двома своїми знайомими, кажуть: "Сьогодні евакуюємося, бо вчора сильні "прильоти" були".

До Авдіївки подружжя переїхало з Донецька у 2014, також, розповідають, через окупацію міста росіянами: "Чому ж ми повинні були там з Росією, якщо ми українці. І ми не хотіли там бути. Квартира залишилася в Донецьку, теж — у центрі міста".

Зараз подружжя живе у Вочківцях Волочиської громади. Віктор допомагає дружині, здоров’я якої, каже, підірвали стреси, пережиті через почату росіянами війну. Чи буде їм куди повертатися після нашої перемоги, кажуть, невідомо.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок