Екскурсії польською та українською мовами поповнили свої аудіогіди два хмельницькі музеї: фотомистецтв та історії міста. За словами директора Хмельницького музею-студії фотомистецтв Віталія Савіна, аудіоекскурсії допоможуть популяризувати представлені експонати іноземним відвідувачам.
У Хмельницькому музеї-студії фотомистецтв звучить екскурсія англійською мовою. Вона записана на аудіогіді. Відвідувачка музею Оксана каже: обрала її спеціально.
"Я обрала екскурсію англійською мовою, бо хотілося якось перевірити свої знання, поглибити їх, тому що в музеї я вже не вперше. В меню є німецька, польська, українська та англійська мови. Все дуже просто та зручно", — розповідає відвідувачка.

До аудіогіда в Хмельницькому музеї-студії фотомистецтв додали ще дві мови, каже його директор Віталій Савін.
"Це польська й українська. Аудіогідом може скористатись кожен відвідувач нашого музею, перейшовши за посиланням і зісканувавши QR-код. Ним може скористатися кожна людина індивідуально, а також група людей за допомогою гучного мовлення", — пояснює директор музею.

Аудіогід – це записана фонограма, за допомогою якої відвідувач може самостійно пройти екскурсію музеєм. Це світовий досвід, розповідає автор україномовної версії аудіогіда, доглядач музею, Сергій Вальчук. Каже, над виготовленням версії україномовного варіанту аудіогіда працював пів року.
"Тут майже три з половиною тисячі експонатів. Коли проводиш екскурсію, зупиняєшся біля кожної фотографії. А тут ми відшукали оптимальний варіант, тому що, як правило, екскурсія триває більше ніж сорок хвилин", — каже доглядач музею.
Після аудіо екскурсій враження від побаченого відвідувачі залишають у Книзі відгуків, розповідає директорка музею історії міста Хмельницького Галина Барабаш. Каже, вони також додали до аудіогіда польську та українську мови.
"Екскурсія аудіогідом може тривати від 10 до 29 хвилин. І в цьому матеріалі ми даємо дещо з історії міста Хмельницького, і про те, що є саме в музеї історії міста Хмельницького", — розповідає Галина Барабаш.
В обох музеях, кажуть керівники, розраховують на те, що поява в аудіогіді нових мов привабить до музеїв більше відвідувачів.
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.