Втілили мрію жителів громади: на Хмельниччині відкриють ребцентр з басейном

Втілили мрію жителів громади: на Хмельниччині відкриють ребцентр з басейном

Втілили мрію жителів громади: на Хмельниччині відкриють ребцентр з басейном
. Фото: Суспільне.

У Красилові, що на Хмельниччині, завершують будівництво першого у містіспортивно-реабілітаційного центру. Під нього переобладнати приміщення котельні у центрі міста вирішили ще у 2017 році. Тоді ж замовили проєктно-кошторисну документацію та подали її на фінансування з Державного фонду реконструкції та розвитку. Відтоді з ДФРР, обласного, районного та міського бюджетів виділили на облаштування спортцентру уже 52 мільйони гривень.

Про це Суспільному розповіла Красиліський міський голова Ніла Островська.

За її словами, наразі на будівництві спортивно-реабілітаційного центру виконано 90% робіт.

Директор будівельно компанії, яка проводить будівельні роботи, Олександр Швед показує, що ще залишилося зробити.

«Закінчуємо благоустрій території та розпочинаємо монтаж технологічного обладнання великого і малого басейнів. Також закінчуємо монтаж електрообладнання», - розповідає Олександр Швед.

Спортивно-реабілітаційний центр розташувався у двоповерховому приміщенні. На першому поверсі, каже Олександр Швед, облаштовують два басейни.

«Один - для дорослих, який має розміри, які дозволятимуть проводити змагання. Інший - дитячий басейн, в якому проходитимуть реабілітацію та навчатимуть плавати школярів. Також встановлять спеціальну ванну з гідромасажем для дітей з особливими потребами», - додає заступниця Красилівського міського голови Марина Слободянюк.

У ребцентрі передбачені також кабінети психолога та реабілітолога, масажний кабінет, спортзал та релакс зона. Фото: Суспільне. Поділля.
У ребцентрі передбачені також кабінети психолога та реабілітолога, масажний кабінет, спортзал та релакс зона. Фото: Суспільне. Поділля. Фото: Суспільне.

На другому поверсі, за її словами, знаходиться приміщення реабілітаційного центру, яке розраховане для реабілітації людей з інвалідністю та учасників АТО/ООС.

«Тут у нас буде кабінет психолога, де кожен зможе звернутися і йому нададуть фахову консультацію. Тут у нас буде кабінет для учасників бойових дій - це буде така релакс зона для них, тут буде круглий стіл, м’яка частина, відповідні меблі та крісла, які забезпечують реабілітацію та підтримку спини. Ось тут будуть групові кімнати для занять з дітками. В цьому величезному кабінеті буде спортивний зал, тут ще постелимо таке покриття прорезинене. Крім цього, тут буде працювати масажист, реабілітолог, буде музичний кабінет», - показує посадовиця.

Жительки Красилова Наталія Максимчук та Ірина Хворостовська - матері дітей з особливими потребами. Жінки розповіли, що мріяли про створення такого центру в Красилові.

«Нам з сином доводилося раніше по кілька разів на рік їхати до Трускавця, до Одеси чи в Київ і проходити там реабілітацію, а тепер ми маємо можливість в своєму рідному місті відвідувати такий сучасний заклад», - каже Наталія Максимук.

Ірина Хоростовська додає: «Я, як мама дитини з особливими потребами, у якої є проблеми опорно-рухового апарату, надзвичайно задоволена, що тепер у нашому місці буде, перш за все, басейн, тому що ми більше 5 років відвідували басейн у Хмельницькому. Два рази на тиждень їздили, а це дорога, кошти… А тепер буде дуже класно, що це буде в нашому місті і не треба нікуди їздити».

Під спортивно-реабілітаційний центр переобладнують приміщення котельні, потреба в якій відпала після переходу красилічан на індивідуальне опалення. Фото: Суспільне. Поділля.
Під спортивно-реабілітаційний центр переобладнують приміщення котельні, потреба в якій відпала після переходу красилічан на індивідуальне опалення. Фото: Суспільне. Поділля. Фото: Суспільне.

У Красилові зараз проживає 152 дитини з інвалідністю, говорить голова Красилівської громади Ніла Островська.

«На жаль, щороку кількість діток з обмеженими можливостями в нашій громаді збільшується, і батьки змушені їздити далеко, щоб проходити реабілітацію. А зробити такий заклад в нашій громаді - це буде вирішенням багатьох проблем і профілактикою багатьох захворювань», - коментує голова громади.

Розповідає, чому для створення реабілітаційного центру обрали приміщення старої котельні.

«Коли всі жителі, які проживають в мікрорайоні, перейшли на індивідуальне опалення, ми вирішили, що саме в центрі міста доречно зробити такий об’єкт, який буде слугувати для всіх жителів громади. І, як ми знали, що давня мрія всіх красилівчан це мати басейн, вирішили, що треба, аби він у нас був», - каже Ніла Островська.

Відкрити спортивно-реабілітаційний центр, зі слів міського голови, планують цьогоріч восени.

Що відомо

  • У 2017 році проєкт спортивно-реабілітаційного центру в Красилові був відібраний Мінрегіоном як один із проєктів, що отримав фінансування з Державного фонду регіонального розвитку.
  • У 2017-2020 роках за рахунок коштів ДФРР на будівництві спортцентру було освоєно понад 31 мільйон гривень. Виділялися також кошти з обласного, районного та міського бюджетів. Наразі на будівництво вже витратили майже 39 мільйонів гривень.
  • У червні цього року бюджетний комітет Верховної Ради України ухвалив рішення про виділення 11 мільйонів гривень на добудову спортивно-реабілітаційного центру в Красилові. Ще 2 мільйони гривень виділили у 2021 році з бюджету громади. В кошторисі передбачили не лише витрати на будівельні роботи, але й на закупівлю усього потрібного для центру обладнання.
На початок