Майновий конфлікт: громади Хмельницького району проти поділу майна терцентру

Майновий конфлікт: громади Хмельницького району проти поділу майна терцентру

Майновий конфлікт: громади Хмельницького району проти поділу майна терцентру
. Фото: Суспільне.

Рухоме майно районного територіального центру з надання соціальних послуг, який раніше обслуговував увесь Хмельницький район, залишається на балансі Чорноострівської селищної територіальної громади. Так вирішили депутати райради. Інші громади району проти такого, на їхню думку, несправедливого рішення.

Чорноострівський селищний голова Михайло Дзісь пояснює - рішення залишити усе майно в Чорноострівській громаді депутати Хмельницької районної ради прийняли на останній сесії, адже 1 лютого в Чорному Острові був утворений той самий центр з надання соціальних послуг як правонаступник районного.

Депутат Хмельницької районної ради Ігор Мельничук, який голосував за збереження майна в громаді Чорного Острова, каже – на сесії за це рішення проголосувало 36 депутатів із 63 обраних.

«Раніше районні територіальні центри з надання соціальних послуг були в Богданівцях і в Чорному Острові. Відповідно, існує потреба, щоб вони там і залишилися. Те майно, що було в Богданівцях – відійшло до Хмельницької ОТГ. Те, що було в Чорному Острові – має відійти до громади Чорного Острова. Але це майно має передаватися комплексно і працювати на користь громади, а не на користь певних посадових осіб, які хочуть отримати з цього якісь дивіденди», - пояснює депутат райради.

Голова Хмельницької райдержадміністрації Артем Багінський вважає – рішення залишити майно району громаді Чорного Острова – незаконне.

«Рішення про розподіл майна має вирішувати ліквідаційна комісія за погодженням з органом управління вказаного майна, а саме з райдержадміністрацією. Тому ми будемо вивчати питання щодо доцільності оскарження рішення Хмельницької районної ради і звертатися до суду», - каже посадовець.

Усе майно районного терцентру надання соцпослуг залишили Чорноострівській громаді. Але саме такого майна вкрай потребують й інші громади Хмельницького району. Фото: Суспільне. Поділля.
Усе майно районного терцентру надання соцпослуг залишили Чорноострівській громаді. Але саме такого майна вкрай потребують й інші громади Хмельницького району. Фото: Суспільне. Поділля. Фото: Суспільне.

Голова Чорноострівської громади Михайло Дзісь має протилежну думку.

«Там є дилема, тому що дехто каже, що це державне майно. Яке державне майно, якщо воно куплене за кошти місцевого бюджету? Є всі необхідні документи. Але позиція райдержадміністрації дивна. Це дивна позиція, тому що це державна людина, яка має стояти на державницьких позиціях. Не можна центр роздерибанити – комусь одне колесо, комусь культиватор», - каже Михайло Дзісь.

Із розподілом майна Чорноострівського районного терцентру, який погодили депутати райради, не згодні у сусідній, Гвардійській сільській територіальній громаді, яка також входить до Хмельницького району, каже заступниця голови громади Ольга Багінська.

«Ситуація, яка склалася з Чорним Островом, є досить негарною по відношенню до інших територіальних громад, адже майно, яке є державної форми власності, на даний момент перебуває в Чорноострівській територіальній громаді. Наша позиція, що все має бути розподілено пропорційно і справедливо», - каже чиновниця.

Ольга Багінська додає - у грудні 2021 року в Гвардійській територіальній громаді був також створений відділ соціального захисту, який надає соціальні послуги людям похилого віку та тим, хто їх потребує.

Жителька села Гвардійське Валентина Пастернак є соцпрацівницею цього відділу та обслуговує десять громадян похилого віку. Одна з них - жителька сусіднього села Доброгорща Надія Кулеша. Старенька каже - соціальна працівниця навідується до неї тричі на тиждень – приносить ліки, допомагає по господарству.

«Валя до мене і телефонує, і приходить. Деколи пішки йде з Гвардійська до Доброгорщі, то кілометрів три-чотири, а транспорту не дають, то важко їй так», - говорить Надія Кулеша.

Соцпрацівниця Валентина Пастернак до своїх підопічних пішки добирається з одного села в інше, бо машини у відділі надання соцпослуг Гвардійської громади не має. Фото: Суспільне. Поділля.
Соцпрацівниця Валентина Пастернак до своїх підопічних пішки добирається з одного села в інше, бо машини у відділі надання соцпослуг Гвардійської громади не має. Фото: Суспільне. Поділля. Фото: Суспільне.

Сама Валентина Пастернак каже, що їхньому відділу для повноцінної роботи вкрай не вистачає техніки – машини, трактора, навіть тієї ж бензопили.

«Людині конче треба ліки, а нам немає чим добратися. Людям треба дрова – нема чим порізати. Того сміття теж немає чим вивезти. Так само цим бабкам, треба городи обробляти, а чим, якщо в нас нічого немає? Натомість все районне майно віддали в одну громаду», - розчаровано каже соціальна працівниця.

Голова Чорноострівської територіальної громади Михайло Дзісь запевняє - готовий до співпраці на основі співфінансування.

«Ми своїм терцентром можемо надавати соціальні послуги іншим громадам. Будь-які громади можуть до нас звернутися, і ми можемо надавати послуги для тих громад. Вони можуть оплачувати нам проведення потрібних робіт. У нас є техніка, є в штаті перукар, швея, тракторист. Це буде і оранка, і культивація, і рубання дров», - каже Чорноострівський селищний голова.

Заступниця голови Гвардійської сільської громади Ольга Багінська гворить - з такою пропозицією вони не згодні.

«Ми не можемо погодитись співпрацювати на основі співфінансування. Для нас це нерентабельно. Тому ми створили свій відділ з надання соціальних послуг. Раніше в нас його не було, і ми звертались до Чорного Острова і оплачували їм їхні послуги, а тепер ми маємо свій самостійний орган. І, звісно, хотіли б отримати частку майна, яке колись було куплене і за кошти наших сіл, які входили до Хмельницького району», - каже посадовиця.

Читайте також

На початок