З ТОТ Херсонщини повернули ще одну дитину — ОВА

З ТОТ Херсонщини повернули ще одну дитину — ОВА

З тимчасово окупованої території Херсонської області на підконтрольну Україні територію вдалось повернути ще одну дитину.

Про це в Telegram повідомив керівник обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

Як йдеться в дописі, сімнадцятирічний юнак, якого з родиною вивезли за допомоги волонтерської організації "Save Ukraine", два роки прожив в окупації. Йому довелось ходити до російської школи.

"Найбільше юнака лякало, що після так званої юнармії, росіяни змусять його воювати проти Батьківщини. Нині йому вже сімнадцять. Весь цей час хлопець продовжував сподіватися на повернення в Україну", — написав Прокудін.

За його словами, наразі хлопець з родиною перебувають у безпечному місці, під наглядом медиків та психологів. 

Від початку 2024 року вдалося повернути 48 дітей з тимчасово окупованої Херсонщини.

Раніше керівник ОВА Олександр Прокудін повідомляв, що на підконтрольну Україні територію вдалось вивезти ще трьох дітей з тимчасово окупованої території Херсонської області.

Що відомо про евакуацію дітей з ТОТ Херсонщини

З тимчасово окупованої території Херсонської області на підконтрольну Україні територію 22 березня 2024 року повернули ще трьох дітей. Це дві трирічні сестрички-двійнята, які перебувають на обліку дітей, що опинились у складних життєвих обставинах та 10-річний хлопчик зі статусом дитини, позбавленої батьківського піклування.

21 березня 2024 року з ТОТ Херсонщини на підконтрольну Україні територію вивезли ще одну родину з дитиною.

Також відомо, що з тимчасово окупованої території Херсонщини вивезли ще одну прийомну сімʼю, в якій виховувалися двоє дітей, позбавлених батьківського піклування.

14 березня 2024 року на підконтрольну Україні територію повернули опікунську родину з трьома дітьми — сиротами та позбавленими батьківського піклування.

Омбудсман Дмитро Лубінець 12 березня 2024 року повідомив, що з тимчасово окупованої Херсонської області вдалось повернути на підконтрольну Україні територію ще п'ятьох дітей.

Також відомо, що 11 березня 2024 року з ТОТ Херсонщини на підконтрольну Україні територію вдалось повернути родини з п'ятьма дітьми та 18-річну дитину-сироту.

4 січня 2024 року з ТОТ Херсонщини до України повернули 12-річного Андрія. З проханням вивезти його з окупації до Офісу Омбудсмана звернулася старша сестра дитини.

Ще четверо дітей 2 лютого 2024 року повернула команда Save Ukraine з окупованої частини Запорізької та Херсонської областей.

Ще двох дітей вдалося повернути з тимчасово окупованої Росією частини Херсонщини на підконтрольну Україні територію 5 лютого 2024 року. Їхні родини співпрацювали із Save Ukraine.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.

На початок