Працюватимуть, допоки є потреба. Як волонтери харківського Червоного Хреста евакуюють херсонців

Працюватимуть, допоки є потреба. Як волонтери харківського Червоного Хреста евакуюють херсонців

Ексклюзивно
Працюватимуть, допоки є потреба. Як волонтери харківського Червоного Хреста евакуюють херсонців
. Херсон. Люди евакуюються із затоплених районів за допомоги Харківської обласної організації Товариства Червоного Хреста, 15 червня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Евакуювати хворих та маломобільних людей із Херсона допомагає бригада загону швидкого реагування Харківської обласної організації Товариства Червоного Хреста України. Як це відбувається, бачили кореспонденти Суспільного.

Історії евакуйованих людей

Члени загону швидкого реагування Харківської організації червоного хреста супроводжують до залізничного вокзалу двох пацієнтів однієї із херсонських лікарень.

"Я з херсонського району Острів. Вранці прийшли, сказали збиратись. Приїхала машина, два пенсіонери та один волонтер" — говорить Олександр Марковський.

Волонтери харківського Червоного хреста евакуюють херсонців
Херсон. Евакуаційний автомобіль Харківської обласної організації Товариства Червоного Хреста, 15 червня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Наталя Білоусова розповіла, що поблизу неї коли був вибух, то жінка аж впала та зламала ногу. Каже, скоріше за все евакуюється до Вінниці.

Пані Людмила Борисова приїхала до Херсона, щоб супроводжувати під час евакуації чоловіка. Подружжя із Берислава. Жінка розповідає, раніше через хворобу переїхала до дітей.

"У грудні мене забрали діти. З Вінниці приїхали, а батько лишився вдома на хазяйстві. Я трохи оклигала і з ним таке трапилося. Бомбили стали, він йшов став на шифер, упав та ногу зламав в тазостегновому суглобі", — каже жінка.

Працюватимуть, допоки є потреба. Як волонтери харківського Червоного Хреста евакуюють херсонців
Херсон. Люди евакуюються із затоплених районів за допомоги Харківської обласної організації Товариства Червоного Хреста, 15 червня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Разом з чоловіком Віктором евакуюється й Анжеліка Коломойцева. Розповідає, після окупації у чоловіка стався інсульт, реабілітацію він проходив в Одесі, та після знову повернулися до Херсона. Зараз вирішили виїхати.

"Нещодавно там було зруйновано, це дуже великий вибух був і звісно з чоловіком був стрес. Це вперше за 14 місяців у мене були сльози. Я зрозуміла, що все дуже тяжко. Нема за що жити. Тобто, чоловік з активної людини, який допомагав всім, отримав 2 групу інвалідності, я без роботи залишилась, за чоловіком доглядати. А коли ще і затопила дамба, ми розуміємо, що тут уже в Херсоні дуже тяжко, морально, фінансово, бо роботи немає. Всього лишили "освободітєлі", коли прийшли", — говорить Анжеліка.

Волонтери харківського Червоного хреста евакуюють херсонців
Херсон. Волонтери Харківської обласної організації Товариства Червоного Хреста приїхали евакуювати людей, 15 червня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Що кажуть волонтери про свою роботу

Евакуацію хворих та маломобільних людей проводять щодня, відколи в Херсоні почалося підтоплення внаслідок підриву російськими військовими Каховської ГЕС, розповідає член загону швидкого реагування Андрій Тридід.

"Різний вік людей. Є похилого віку і не похилого, хтось має захворювання цукровий діабет, є люди, які маломобільні. Це люди з Херсона, та з району Острів в тому числі", — каже Андрій Тридід.

Вп’яте приїздить до Херсона волонтер Харківської обласної організації товариства червоного хреста України Артем Ярош.

"Сьогодні вивезли п'ять людей. Спочатку було вісім на евакуацію, але троє поміняли свою думку, коли ми вже приїхали. Загалом нами за цей тиждень близько 12-15 людей було евакуйовано. Це маломобільні, ті хто не може пересуватися сам", — говорить Андрій.

Командир загону швидкого реагування Харківської організації Червоного Хреста Ігор Клименко розповідає, їх бригади працюють у найбільш гарячих точках півдня і сходу України.

"Ми фактично приїхали на допомогу нашій обласній організації. На цьому тижні дві було точно дві людини маломобільних на потяг, ще одна людина точно була з Бериславського району. Відвезли ще людей на Полтаву. Це люди похилого віку, тридцятого року народження — тридцять другого", — каже Ігор Клименко.

У Херсоні працюватимуть допоки буде потреба, говорить Ігор Клименко.

Що відомо про затоплення на лівобережжі Херсонщини

Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

В тимчасово окупованих Олешках внаслідок повені багато зруйнованих будинків, але точний підрахунок наслідків через окупацію зробити неможливо. Вода відступає, всі, хто сидів на дахах евакуювалися, ті, хто залишилися у своїх будинках — сидять на других поверхах, їх підвозять харчі. Також в міській лікарні перебуває десь 190 людей, які там живуть та харчуються.

Вода, якою затопило Херсонщину внаслідок підриву ГЕС, практично відійшла з Нової Каховки. Будинки на Дніпровському проспекті з підтопленими підвалами, яка ж насправді ситуація в цьому районі міста дізнатись неможливо — військові РФ повністю закрили проспект.

У тимчасово окупованих селах Кардашинка та Кохани затопленими залишаються всі будинки. В центральній частині Голої Пристані, відтік води сповільнений, у східній — подекуди залишається до 30 сантиметрів. Місто без газу, світла та води.

Від сіл Заповіт, Бобровий Кут та Бургунка Бериславського району, які були затоплені, повністю відійшла вода. Станом на ранок 14 червня середній рівень підтоплення становить 2,13 метра. За ніч вода спала на 32 сантиметри.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок