Сміття, багнюка і сморід: що залишилось після повені в Новокаховській громаді

Сміття, багнюка і сморід: що залишилось після повені в Новокаховській громаді

Ексклюзивно
Сміття, багнюка і сморід: що залишилось після повені в Новокаховській громаді
Херсонщина, Бериславський район. Затоплені будинки села Калинівського, 14 червня 2023 рік. Фото: Херсонська ОВА/Telegram

Вода, якою затопило Херсонщину внаслідок підриву Каховської ГЕС, практично відійшла з Нової Каховки. Будинки на Дніпровському проспекті з підтопленими підвалами, яка ж насправді ситуація в цьому районі міста дізнатись неможливо — військові РФ повністю закрили проспект. Про це Суспільному розповів Новокаховський міський голова Володимир Коваленко.

"Дніпровський проспект і все що нижче закрито. Ми не знаємо, що зараз в зоопарк, у що в будинку культури. Зрозуміло, що води повний підвал. Ми не знаємо, що зі спортивними комплексами, з дитячими санаторіями, які розташовані на березі Дніпра. Російські окупанти дозволяють заходити в цей квартал лише тим, хто там проживає, за реєстрацією", — розповів Коваленко.

За його словами, в частині міста, яка ближче до Каховського водосховища, стоїть сморід. Також повінь принесла мул та бруд в громаду.

"В Корсунці ситуація набагато гірша. Там з 724 будинків були затоплені 700. Деякі з них уже склалися, там була висота води до трьох метрів. Зрозуміло там нанесло на городи у двори в житлові будинки такого "добра", що ще не відомо, які будуть наслідки. Всі теплиці зруйновані, на городах такого понаносило. Там і бруд, і шини, і якісь дерева, гілки, сміття і пластикові пляшки. Листя понаносило", — розповів Коваленко.

Також на лівобережжі Херсонщини в Голопристанській громаді затопленими залишаються села Кардашинка та Кохани, у самій Голій Пристані ще підтоплені центральна та східна частини міста.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок