Депутати Херсонської облради підтримали ліквідацію "Хоспісу" та приєднали медзаклад до обласної клінічної лікарні

Депутати Херсонської облради підтримали ліквідацію "Хоспісу" та приєднали медзаклад до обласної клінічної лікарні

Депутати Херсонської облради підтримали ліквідацію "Хоспісу" та приєднали медзаклад до обласної клінічної лікарні
. Голова облради Олександр Самойленко та перший заступник голови облради Юрій Соболевський Фото: Херсонська облрада/Facebook

28 квітня на позачерговому засіданні сесії Херсонської обласної ради у форматі відеоконференції депутати проголосували за приєднання "Хоспісу" до обласної клінічної лікарні. Про це повідомила у Facebook обласна рада.

Своє рішення депутати пояснили тим, що в обласній клінічній лікарні є наявні пакети медичних послуг — "Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим і дітям" та "Мобільна паліативна медична допомога дорослим та дітям".

Також під час засідання підтримали передачу цілісного майнового комплексу комунальної установи "Бюро судово-медичної експертизи" Херсонської обласної ради з комунальної власності у державну. Повідомляється, що стосовно вказаного питання до обласної ради звернулося Міністерство охорони здоров’я, аби передати бюро судмедекспертизи до сфери управління МОЗ.

Крім цього, проголосували за зміну назви Херсонського обласного онкологічного диспансеру Херсонської обласної ради та затвердили нову редакцію статуту. Відтепер заклад називатиметься — Херсонський регіональний онкологічний центр Херсонської обласної ради. У дописі йдеться, що зміна назви не є реорганізацією.

Що відомо:

  • Будівля, в якій розташований ХОСПІС, побудована ще у 20-роках минулого століття. За цей час суттєвих ремонтів там не відбувалось.
  • Для утримання закладу сума на рік - до 6 млн гривень. 900 тисяч в обласному бюджеті закладені на утримання будівлі, на опалення. Відшкодування зарплати та інші витрати відбувались коштом Національної служби здоров`я України. НСЗУ укладає договір, якщо є можливість надання цих послуг. За словами голови обласної ради, цього року херсонський ХОСПІС не мав цього пакету, який би гарантував, що можна отримати гроші та у повному обсязі профінансувати цей заклад.
  • У лютому 2022 року на черговій сесії Херсонської обласної ради VIII скликання депутати вирішили реорганізувати комунальне некомерційне підприємство "Обласна лікарня "ХОСПІС" та приєднати його до обласного госпіталю ветеранів війни.
  • Херсонська обласна лікарня "ХОСПІС" попри рішення обласної ради від 18 лютого про ліквідацію, продовжувала працювати в умовах війни та тимчасової окупації.

Читайте також

У Малій Сейдеминусі виявили поховання вбитої під час російського артилерійського обстрілу жінки

Сили оборони на лівобережжі Херсонщини знищили два спостережні пункти військ РФ та три пункти боєпостачання

На повне розмінування Херсонщини знадобиться 10-15 років — голова ОВА

Путін підписав указ щодо можливої депортації мешканців ТОТ без громадянства РФ

Обстріли Херсона, Кізомиса, Одрадокам'янки. 429 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Telegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок