245 дітей-сиріт з Херсонщини перебувають в Росії та на окупованій території — ОВА

245 дітей-сиріт з Херсонщини перебувають в Росії та на окупованій території — ОВА

245 дітей-сиріт з Херсонщини перебувають в Росії та на окупованій території — ОВА
. Фото: Depositphotos

В Росії та на підконтрольних їй територіях перебувають 245 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківської опіки, яких російські окупанти депортували з Херсонщини. Про це на першій пресконференції повідомив голова ОВА Олександр Прокудін.

"Ми продовжуємо працювати над тим, аби кожна людина, кожна дитина, яку незаконно утримує країна-агресор повернулась додому. Нині відомо про 245 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають або в Росії, або в окупованому Криму, або на лівобережжі Херсонщини", — сказав Прокудін.

За його словами, завдяки співпраці з Save Ukraine вже вдалось повернути на Херсонщину 51 дитину. Раніше повернули 32 дитини.

"Це 15 вихованців Херсонського центру соціально-психологічної реабілітації. Вони повернулись за допомогою американських волонтерів. Це була потужна операція. 16 незаконно депортованих дітей повернулось завдяки роботі соціальних служб у справах дітей Херсонщини. А завдяки співпраці з Офісом уповноваженого з прав людини та міжнародної організації "Дитячі містечка" повернули 17-річного Артема, це вихованець Олешківського дитячого будинку-інтернату. В нього взагалі там історія… Слава Богу. Зараз хлопець зі своєю бабусею до безпечного регіону України переведений", — розповів Прокудін.

Що відомо

  • На Херсонщину повернули ще 24 дитини, яких вивезли під час окупації російські військові. За словами волонтерів Благодійного фонду "Save Ukrainе", це була одна із найскладніших рятувальних місій.
  • На Херсонщину повернули сімох дітей, яких у жовтні 2022 року примусово вивезли російські військові.
  • До України вдалося повернути 15 українських дітей спільно з їхніми мамами та законними представниками. Це діти з міст Харківської та Херсонської областей, що були окуповані ще на початку війни.
  • Військові РФ в тимчасово окупований Крим, Росію та Білорусь станом на 29 березня вивезли 19 514 українських дітей, повідомив Суспільному Офіс Генпрокурора. Всі вони з Херсонської, Донецької, Луганської, Запорізької, Миколаївської та Харківської областей.
  • У жовтні 2022 року окупаційна влада Херсонщини оголосила "евакуацію" з Херсона на лівий берег через нібито можливі обстріли ЗСУ. І ця паніка зіграла їм на руку – вони депортували до Росії дорослих і дітей-сиріт або позбавлених батьківського піклування.
  • Так звана "влада" вивозить дітей Херсонщини до Криму під приводом "оздоровлення". Звідти їх відправляють в інші регіони Росії.
  • 16 українських дітей у віці від 6 до 17 років Олешківського дитячого будинку-інтернату, згідно з "наказом" окупаційної влади "Про евакуацію дітей", вивезли на територію тимчасово окупованого Криму для "оздоровлення".
  • 21 жовтня військові РФ вивезли машинами швидкої допомоги до тимчасово окупованого Сімферополя 46 дітей до 5 років Херсонського обласного будинку дитини.

Читайте також

У Малій Сейдеминусі виявили поховання вбитої під час російського артилерійського обстрілу жінки

Сили оборони на лівобережжі Херсонщини знищили два спостережні пункти військ РФ та три пункти боєпостачання

На повне розмінування Херсонщини знадобиться 10-15 років — голова ОВА

Путін підписав указ щодо можливої депортації мешканців ТОТ без громадянства РФ

Обстріли Херсона, Кізомиса, Одрадокам'янки. 429 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Telegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок