Окупаційна влада Херсонщини вивозить дітей з тимчасово окупованої території області

Окупаційна влада Херсонщини вивозить дітей з тимчасово окупованої території області

Окупаційна влада Херсонщини вивозить дітей з тимчасово окупованої території області
Діти Херсонщини, яких росіяни вивезли на "оздоровлення" до тимчасово окупованого Криму, фото: РосЗМІ

Так звана "влада" вивозить дітей Херсонщини до Криму під приводом "оздоровлення". Звідти їх відправляють в інші регіони Росії. Минулого тижня до Херсона заїхало близько двадцяти порожніх автобусів, розповіла Суспільному голова Херсонської міської військової адміністрації Галина Лугова.

За її словами, представники окупаційної влади умовляли дітей та їх батьків виїхати до Криму.

"Із 41-ї школи поїхали 16 дітей. Приблизно по дві дитини з кожного класу. Вікова категорія різна. Їх вивезли разом із класними керівниками, переправили на Олешки. Далі автобусом дітей 30-ї школи та 52-ї. Скільки саме, не з'ясовано. Але з 52-ї запропонували набрати дітей в екстреному порядку, бо тридцята школа не змогла набрати заплановану кількість", - говорить Галина Лугова.

Жителька Херсона розповіла Суспільному про те, що дехто з батьків отримує такі пропозиції.

"Мій знайомий мені розповідав, що йому дзвонили та пропонували відправити дитину до Криму "на оздоровлення", але він з дружиною відмовився, бо йде війна і не відомо, де потім шукати дитину", - каже херсонка.

За словами військового оглядача Михайла Жирохова, вивезення дітей з тимчасово окупованих територій - практика, яку росіяни використовують з 2014 року на Донеччині та Луганщині.

"По-перше, вони розв'язують собі руки для бойових дій, а по-друге, це якийсь навіть живий щит. І по-третє, для росіян дуже важливо в плані демографічної ситуації. У випадку початку нашого контрнаступу, ці діти зостануться в окупованому Криму і будуть такими собі заручниками ситуації. Батьки будуть вимушені виїхати до Росії", - розповів Михайло Жирохов.

Військовий оглядач додає, що без згоди батьків можуть вивезти тільки дітей з дитячих будинків. Є дві категорії батьків, які добровільно можуть дати згоду на такі дії, розказав Суспільному політолог Володимир Молчанов.

"Рускомирці" за поглядами. Це така некритична частина. Їх буде небагато. А також є представники соціального дна, які спочатку віддали дітей до російських шкіл, щоб отримувати 4 тисячі рублів на місяць. Вони можуть так само віддавати їх до цих російських таборів відпочинку не заради дитини, а заради того, щоб її годували. Їм можуть пообіцяти навіть якісь 10 тисяч рублів. Це така торгівля власними дітьми", - говорить Володимир Молчанов.

Російська Федерація спростила порядок набуття громадянства для дітей-сиріт, розповів Суспільному заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.

"Вони анонсували, що до 30 тисяч людей, яких готуються вивозити. Саме ця цифра названа, як кількість людей, яких готові прийняти регіони Російської Федерації. Дуже великий ризик, що це не буде евакуація родин колаборантів, це може бути дійсно прихована депортація наших людей", - сказав Юрій Соболевський.

Що відомо:

  • Представники окупаційної влади Херсонської області рекомендують викладачам херсонських вищих навчальних закладів, які співпрацюють з ними, переїжджати на окупований півострів.

Читайте також:

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок