В Одесі біля оперного театру зібралися близько сотні переселенців з Нової Каховки на акцію підтримки рідного міста і людей, які залишаються в окупації.
28 лютого виповнюється 71 рік з дня заснування міста.
Люди тримали у руках плакати "Нова Каховка - це Україна", принесли з собою синьо-жовті прапори та стрічки.
Співорганізаторка акції Наталія Марченко говорить, що цього дня новокаховчани збираються по всьому світу.
"У кожному місті на великій площі сьогодні всі новокаховчани збираються, щоб ще раз сказати всьому світу, що Нова Каховка, не дивлячись на те що вже рік у полоні, в окупації, вона є, була і буде Україною", — каже Наталія Марченко.
Новокаховчанка Наталя Бєляєва разом з донькою Анастасією прийшла до Оперного театру в Одесі. Жінка говорить, зібрались підтримати своє місто, яке лишається у тимчасовій окупації. Наталя пригадує як разом з іншими новокаховчанами ходили на мітингу протесту в окупації.
"Там уже ходили на мітинги наші проукраїнські. Було страшно йти туди, вирішити йти, а коли там уже, людей було дуже багато. Разом з людьми було нестрашно. Але окупанти боялися. Вони стояли під обласною радою, подалі", — каже Наталя Бєляєва.
Анастасія Біляєва говорить, рідне місто, в якому виросла і постійно навідувала батьків, згадує весь час.
"Зараз мені надзвичайно прикро, що я не можу туди повернутися, що моє місто зараз в окупації, це несправедливо, такого не має бути. І ось скоро день народження нашого міста. І хочеться його відзначати спільно з людьми, які також розуміють, чому ми зараз не там, за те ми зараз тут і можемо бути разом", — говорить Анастасія.
Наталя виїхала три місяці тому з Нової Каховки. Говорить, з кожним днем було все страшніше там жити, тому не було іншого виходу.
"З окупації виїхала в жовтні, це було таке нагнітання та приниження. Трималися до останнього, тому що тварини, не хотілося кидати дім. Але вже не було виходу. Місто спорожніло, нема роботи, магазини не працюють, постійні вибухи, дитину страшно випустити. Можна самій не вернуться", каже Наталя.
Жінка згадує, продуктів було дуже мало, вони були дуже дорогі, а доходів нема. Наразі, каже, майже все закрилося, магазинів майже нема, роботи нема. За її словами, люди живуть коштом якихось запасів, або щось на ринок з села привозять.
За словами співорганізаторки Наталії Марченко, новокаховчани планують зібратись у Києві, Львові та інших містах, а ще у Польщі.
Читайте також
Театр презентував відеокнигу "Незламна Херсонщина" до роковин війни
У Херсоні напередодні річниці вторгнення показали моновиставу "Кицька на спогад про темінь"
Читання без кордонів: херсонські діти продовжують читати вголос Кіміко з різних куточків світу
Рік війни: як спротив російським окупантам допоміг вистояти Херсону
"Ворог боявся і тікав": Гуменюк про особливості операції по звільненню Херсона
Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон
Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber