Читання без кордонів: херсонські діти продовжують читати вголос Кіміко з різних куточків світу

Читання без кордонів: херсонські діти продовжують читати вголос Кіміко з різних куточків світу

Ексклюзивно
Читання без кордонів: херсонські діти продовжують читати вголос Кіміко з різних куточків світу
Кіміко та онук Марини Рудакової слухають читання. Фото надала Марина Рудакова

Херсонка Марина Рудакова разом із собакою породи акіта-іну продовжили проєкт "Читаємо разом з Кіміко" після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Він перейшов повністю в онлайн-формат. З власницею собаки, яка любить слухати читання вголос, поспілкувалось Суспільне.

Більш ніж 4 роки тому проєкт розпочався у стінах Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гончара. Маючи досвід спілкування з дітьми в онлайні в часи карантину, пані Марина та Кіміко Такара продовжували займатись з дітьми протягом останнього року. Щоправда, із херсонського інклюзивного проєкту він перетворився на всеукраїнський, а згодом – міжнародний.

"Наше читання вголос із Кіміко триває, тому що читати з Кіміко можна з будь-якої точки світу. Від початку вторгнення Росії херсонські діти почали виїжджати до інших міст України та інших країн. Вони можуть телефонувати нам і, як і раніше, читати Кіміко. У нас є постійні читачі з Хмельницького, Кам’янець-Подільського, Києва, а також – у Польщі, Словаччині, Німеччині, Великій Британії, і звісно, у рідному Херсоні. Головне – щоб був Інтернет, а натхнення до читання з дітками у нас з Кімі є завжди", – розповіла Марина Рудакова.

Читання без кордонів: херсонські діти продовжують читати вголос Кіміко з різних куточків світу
Кіміко слухає, як читає дівчинка. Фото надала Марина Рудакова

Читати вголос з Кіміко діти не припиняли навіть після того, як виїжджали з Херсона. Дитячих книжок з собою не брали, говорить пані Марина, то у хід йшло все: енциклопедії, словники, технічна література, дорослі романи.

"Хлопчик з Херсона зателефонував Кіміко і почав їй читати. Ми чули, як десь поряд лунають вибухи і виє сирена".

Читають онлайн в автобусі, кав’ярні, на кухні після того, як приготували разом з матусею млинці. Але одне читання з херсонським хлопчиком вони запам’ятали найбільше.

"Особливим був випадок, коли хлопчик зателефонував з Херсона і почав читати під час обстрілів. Ми чули, як лунають вибухи і виють сирени. Вже після визволення міста цей хлопчик гордо показував нам нашивки і наліпки, подаровані йому нашими воїнами-визволителями", – поділилась пані Марина.

Читання без кордонів: херсонські діти продовжують читати вголос Кіміко з різних куточків світу
Кіміко за ноутбуком. Фото надала Марина Рудакова

Зараз діти читають книжки українських і закордонних авторів, народні казки. Читання вголос поєднують з виконанням вправ, щоб урізноманітнити заняття.

"Ми додали вправи для синхронізації роботи півкуль мозку, які використовуються при швидкочитанні. Поєднання читання та цих нехитрих вправ сприяють розвитку пам’яті, мови, уваги. Діти залюбки виконують вправу "вушка-носик" або "весела мавпочка", – розповіла Марина Рудакова.

Заняття з кожною дитиною тривають 15-20 хвилин, але ефект від присутності Кіміко Такари спрацьовує надовго, розповіла власниця собаки.

"Кімі завжди уважно і спокійно слухає. Складається враження, що і дитина, і собака емоційно поєднані, довіряють один одному. Дитина розслабляється, в неї з’являється бажання читати, поділитись своїми думками. Зважаючи на те, що всі діти різні, Кіміко має здатність почути кожного окремо. Навіть попри те, що немає безпосереднього контакту з собакою, це спрацьовує. Ніякі катаклізми не можуть нас зупинити. Ми були, є і будемо поряд з нашими маленькими друзями. Адже країну, в якій діти читають собаці, коли поряд лунають вибухи, ніхто ніколи не переможе", – впевнена Марина Рудакова.

Читання без кордонів: херсонські діти продовжують читати вголос Кіміко з різних куточків світу
Онук Марини Рудакової та Кіміко слухають читання дівчинки. Фото надала Марина Рудакова

Останнім часом до читання з Кіміко долучився і онук пані Марини, розповіла вона. Тепер разом з собакою він слухає дітей, які читають їм вголос.

За весь час реалізації проєкту "Читаємо разом з Кіміко" до нього долучились понад 190 дітей. У ньому брали участь діти з аутизмом, синдромом Дауна, вадами зору і слуху. 2021 року відбулись 32 заняття з 70 дітьми. 2022-го – 31 заняття.

Читайте також

Бої у Бузковому сквері і на Білозерській площі: невідома історія оборони Херсона

Рік війни: як спротив російським окупантам допоміг вистояти Херсону

"Ворог боявся і тікав": Гуменюк про особливості операції по звільненню Херсона

Рік війни: що відбувалось 24 лютого на Херсонщині й чому область російські окупанти захопили так швидко

Обстріли Херсона, Берислав без електрики. 367 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок