Місце авіакатастрофи в Чугуєві оглядатимуть мінімум два дні, уламки шукають в радіусі 5 км

Місце авіакатастрофи в Чугуєві оглядатимуть мінімум два дні, уламки шукають в радіусі 5 км

Місце авіакатастрофи в Чугуєві оглядатимуть мінімум два дні, уламки шукають в радіусі 5 км
. Суспільне Харків

Уламки літака Ан-26, що розбився в Чугуєві на Харківщині 25 вересня, можуть перебувати на відстані від трьох до п'яти кілометрів від місця падіння.

Про це на засіданні уряду 26 вересня повідомив Олег Татаров, заступник керівника Офісу президента України.

"Доповідаю про те, що огляд місця події буде здійснюватися ще мінімум два дні, тому що уламки можуть перебувати на відстані від трьох до п’яти кілометрів. Обов'язково їх зібрати для того, щоб встановити реальну картину. Найскладніша ситуація сьогодні у нас з ідентифікацією тіл, тому що, на жаль, всі обгорілі. Будемо призначати по всіх трупах ДНК-експертизу, якнайшвидше залучати всіх експертів, щоб можна було ідентифікувати людей і вжити подальших заходів", — сказав Татаров.

За його словами, до огляду місця події залучені близько 50 слідчих Державного бюро розслідування, прокурорів, поліцейських, працівників СБУ, експертів.

"Присутні медичні експерти, представники Міністерства юстиції, зокрема Харківського інституту судових експертиз Бокаріуса. Намагаємося встановити картину, що відбувалося. Очікуємо на доступ до чорних скриньок", — повідомив заступник керівника Офісу президента.

За його словами, президент доручив "терміново організувати розслідування не лише за цим фактом, перевірити аналогічні факти, перевірити діяльність щодо проведення закупівель в оборонному комплексі, виявити наявність зловживань, які призводять до трагічних наслідків".

Що відомо

  • Військовий літак АН-26 зазнав аварії 25 вересня близько 20:30 при заході на посадку. На борту були 27 людей: курсанти та офіцери Університету повітряних сил імені Кожедуба. Після катастрофи повідомлялося про загибель 22 людей, двох доправили до лікарень Харкова, трьох шукали. Станом на 12:15 26 вересня тіла усіх загиблих знайшли.
  • За попередньою оцінкою фахівців, в літаку АН-26 в Чугуєві відмовив датчик у двигуні, але не сам двигун. Літак зачепився за землю, впав і загорівся.
  • Державну комісію для з'ясування обставин авіакатастрофи та допомоги постраждалим очолив віцепрем'єр Олег Уруський.
  • В літаку були курсанти з 11 областей України. Вижили львів'янин та житель Харківщини. Об 11:00 26 вересня стало відомо, що львів'янин помер у лікарні невідкладної допомоги.
  • До університету Повітряних сил у Харкові несуть квіти.
  • В ДБР назвали чотири версії причин падіння літака в Чугуєві на Харківщині.
  • На місці падіння літака розгорнули пункт психологічної допомоги родичам загиблих.
  • Родинам загиблих Міноборони виплатить 1,576 млн грн, заявили на засіданні уряду 26 вересня.
  • На час розслідуванні Кабмін заборонив навчальні польоти на Ан-26 та його аналогів.

На початок