У Харкові 80 бійців 113-ї окремої бригади тероборони отримали нагороди до Дня Незалежності України. Ці бійці боронили південь Харківщини та воювали під Бахмутом на Донеччині.
Військові отримали грамоти, подяки й медалі від військової обладміністрації, обласної ради та Харківської міськради.
Одну з нагород отримав боєць Ігор. Зараз він керує одним зі взводів Красноградського батальйону, а до повномасштабного вторгнення працював водієм.
"Я вступив до тероборони на другий день повномасштабного вторгнення. Ми прийшли неготові до таких бойових дій, але в процесі чогось навчалися, тому кожен військовослужбовець тероборони заслуговує на нагороди. Для мене головним було згуртувати хлопців у взводі, відділенні: коли вони розуміють, що роблять, то легше разом все проходити — усі зіткнення, усі бойові завдання. Коли на гарячому напрямку перебуваєш, руки опускати немає часу".
Ігор згадує перше зіткнення з російськими військами на Донецькому напрямку.
"Наш перший досвід, який ми гідно здобули. У День Незалежності я б хотів побажати українцям мирного неба і щоб не забували, якою ціною дається ця перемога", — говорить командир Красноградського батальйону.
Військовослужбовець Максим перед тим, як взяти до рук зброю, був токарем на заводі на Дніпропетровщині. Понад рік він служить в Ізюмському батальйоні.
"У нас ніхто нікого не залишав: поранений побратим чи ні. Я маю за честь гідно служити з цими людьми. Можу зізнатися, що до повномасштабної війни, я не був великим патріотом, але мене дуже змінило почуття спільності, народу, країни. Я хочу побажати в День Незалежності всім нам, щоб не було сварок, щоб було розуміння, співчуття та настрій на перемогу", — додав боєць Максим.
Євген Задорожний очолює 113 бригаду тероборони з січня 2022 року, підготовку розпочали ще до повномасштабної війни. За його словами, підрозділ захищав Харків, стримував росіян біля Барвінкового та виявляв диверсантів в Ізюмі.
"Особовий склад почав прибувати вранці 24 лютого 2022 року, коли російські окупанти стояли на околицях Харкова. Починаючи з вантажників, малярів, також є продавці, юристи, лікарі. Люди приходили самі, виявляли бажання.У перші дні особовий склад не знав, що таке автомат. Їх завантажували в автобуси, давали автомати й уже там, в окопах, вони здобували бойовий досвід і проходили злагодження", — розповідає Задорожний.
Основним досягненням командир 113-ї бригади називає "недопущення ворога до Харкова".
"Не було жодного моменту, щоб наші підрозділи покинули позиції, відступили. Зрозуміло, що в бійців є моральна втома, але фізичної втоми немає. Тому що нам треба це робити, якщо ми не будемо і показуватимемо, що втомилися — хто за нас це робитиме, дружини наші?", — додає Євген Задорожний.
За словами командира бригади, нині його підрозділ виконує завдання на Харківщині та Донеччині. А деякі вихованці проходять службу в інших військових підрозділах і "не ганьблять військову частину".
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube