Жителям Ізюма, будинки яких неможливо підготувати до опалювального сезону, пропонують евакуюватися з міста на зиму до інших населених пунктів Харківської, Полтавської або інших областей.
Охочим виїхати потрібно направити заяву на ім'я міського голови Валерія Марченка, розповів Суспільному начальник відділу міськради Ізюма Максим Стрельник. Передбачається, що людей селитимуть у закладах комунальної власності.
"Цим питанням займається Харківська обласна військова адміністрація. Зараз підбирають приміщення: санаторії, гуртожитки, інші приміщення комунальної форми власності. Потім, коли ми будемо розуміти, яку кількість осіб необхідно розселити, тоді вже буде точно прийматися рішення", — сказав Стрельник Суспільному.
Заяви приймають в Ізюмі на вул. Васильківського, 4 з понеділка по п'ятницю з 09:00 до 15:00. З собою потрібно мати паспорт.
Що відомо
- Ізюм Харківської області армія РФ руйнувала з літаків та артилерії від березня. У місті зруйновані головні адміністративні будівлі, а також житлові багатоповерхівки. Місто наприкінці березня окупанти взяли в облогу, 1 квітня у Генштабі повідомили, що росіяни захопили Ізюм.
- Протягом березня Росія відмовлялася відкрити коридори для евакуації жителів Ізюма, лише двічі вдалося вивезти частину людей, рух колони змінювали через обстріли. Частину жителів Ізюма примусово депортували в РФ. Частина людей, яких депортували з Ізюма до РФ, змогли повернутися до України через Європу. За час окупації міста лише один раз волонтери змогли передати в Ізюм ліки.
- Ізюмський напрямок протягом весни та літа у Генштабі називали одним із найскладніших та найактивніших на Харківщині. Підрозділи ЗС Росії, які вчиняли воєнні злочини у Бучі Київської області, воювали після виходу з Київщини під Ізюмом. Журналісти-розслідувачі ідентифікували окупантів Ізюма.
- Під час контрнаступу у вересні 2022 року Збройні сили України звільнили місто від загарбників, за участі президента України Володимира Зеленського над містом підняли український прапор.
- На кладовищі у лісі, де облаштували позиції російські війська, знайшли близько 450 могил часів окупації. Жителі Ізюма розповідають про зниклих безвісти, вбитих під обстрілами та закатованих людей.
- Жертв російського вторгнення і Ізюмі може бути більше тисячі, кажуть у міськраді.
Читайте також
"Організовуємо роботу структурних підрозділів": влада Ізюма — про ситуацію у місті
Катівні та безіменні могили: що знайшли в Ізюмі після звільнення міста від окупантів
"На Ізюм возять, у села не возять": волонтерка — про гуманітарну допомогу на Ізюмщині
97 жителям Ізюма надали психологічну допомогу після деокупації