З Ізюма до Лозової на Харківщині відкрили гуманітарний коридор — Верещук

З Ізюма до Лозової на Харківщині відкрили гуманітарний коридор — Верещук

З Ізюма до Лозової на Харківщині відкрили гуманітарний коридор — Верещук
Суспільне Суми

З міста Ізюм до міста Лозова на Харківщині з 9:00 до 21:00 9 березня має відкритися гуманітарний коридор. На цей час оголошений режим припинення вогню.

Про це на брифінгу 9 березня повідомила міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

"О 5:30 ранку ми отримали повідомлення щодо погодження раніше запропонованих нами маршрутів у напрямках, які я зараз перерахую, а також повідомлення Червоного хреста про направлення листа на їхнє ім'я з таким погодженням", — сказала Верещук.

"Ми направили свого листа до Міжнародного комітету Червоного хреста. І о 9 ранку відбувається розмова нашого прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з керівником Пітером Майєром, керівником міжнародного комітету "Червоного хреста" на предмет підтвердження такого погодження. Військові погоджуються припинити вогонь з 9 годин до 21 години поточного дня", — додала профільний міністр.

Крім коридору Ізюм-Лозова, відкривається низка інших коридорів.

З Ізюма евакуюватимуть тільки жінок і дітей, повідомив заступник міського голови Ізюма Володимир Мацокін. Місцями збору оголошені пам’ятник Волоху, поліклініка на площі, вулиця Кленова: "Збираємо мінімум речей, документи".

"Я звертаюся до Російської Федерації. Ви взяли на себе офіційні публічні зобов'язання припинити вогонь з 9 ранку 9 березня 2022 року. У нас є негативний досвід, коли навіть взяті на себе зобов'язання не спрацьовували. Це напрямок Маріуполь, Запоріжжя, а також Волноваха, Покровськ. До мене звертаються мешканці Волновахи і дуже просять, аби обіцянка Російської Федерації була виконана, і люди змогли покинути місця, де вони зараз укриваються від вогню", — сказала Верещук.

Суспільне Харків збирає усю оперативну інформацію про ситуацію у місті та регіоні. Посилання на наш Telegram-канал, яке можна поширити https://t.me/suspilnekharkiv

Читайте також

З початку війни на Харківщині загинули 263 людини, 516 поранені — поліція

На початок